Sport i rekreacja

Lekkoatletyczne zmagania na hali

Czeska Ostrawa w ostatnich dniach gościła halowe mistrzostwa Śląska juniorów i seniorów w lekkiej atletyce. W imprezie udział wzięli także reprezentanci Jaworzna.

Prestiżowe zawody przyciągnęły do Ostrawy niemal 800 zawodników z Polski i Czech w tym także reprezentantów obu krajów. Wśród niech nie mogło tez zabraknąć sześciu przedstawicieli MCKiS Jaworzno.

Rywalizacja od samego początku stała na bardzo wysokim poziomie a w kilku dyscyplinach padły najlepsze w tym sezonie halowym wyniki. Jaworznianie pokazali, że są w niezłej formie a kilku zawodników poprawiło swoje życiówki.

Najlepiej wypadli seniorzy startujący w biegu na 1000 m. Paulina Gaj mimo nękającej ją kontuzji nogi zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Dawid Waloski po zaciętej walce wywalczył drugie miejsce i tym samym zdobył srebrny medal. Debiutująca w kategorii juniorek Alicja Wąsowicz w biegu na 300 m po zaciętej walce na finiszu zajęła piąte miejsce. Kolejny debiutant – Patryk Górski był piąty w pchnięciu kulą z rekordem życiowym. Życiówkę zaliczył też Bartosz Zemła , który zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą juniorów. Niewiele do rekordu życiowego w biegu na 200 m zabrakło Patrykowi Szymczakowi. Podczas mistrzostw w Ostrawie zabrakło Piotra Kuzaka, odbił sobie jednak tę absencję startując w mityngu w Brzeszczach, gdzie w biegu na 60 m poprawił rekord życiowy.

Podczas ferii lekkoatleci z Jaworzna ciężko trenują i przygotowują się już powoli do letniego sezonu. Tuż po feriach jaworznian czeka start w mistrzostwach Śląska młodzików i dzieci.