Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Jak się okazuje nawet włamywacze mogą mieć określony gust i podczas włamu sięgać nie tylko po cenne przedmioty. Takim koneserem okazał się złodziej, który w niedzielę włamał się do jednego z domów na Pieczyskach. Jego łupem oprócz sprzętu elektronicznego i fotograficznego padł także… alkohol. Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Poniedziałek, 22 stycznia

Nieznany sprawca na terenie budowy kotła energetycznego Elektrowni Jaworzno dokonał kradzieży szlifierki kątowej marki Bosch i termometru spawalniczego, wcześniej zrywając kłódki zabezpieczające skrzynię narzędziową. Suma strat wyniosła 600 zł na szkodę firmy Remak S.A. w Opolu.

Wtorek, 23 stycznia

Patrol Wywiadowców zatrzymał 21-letniego jaworznianina, który kierował pojazdem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Zabrzu.

50-letni mieszkaniec naszego miasta zgłosił, że poprzez portal internetowy OLX.pl został oszukany przy zakupie telefonu komórkowego.

Środa, 24 stycznia

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał 32-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem pomimo prawomocnego wyroku Sądu zakazującego kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi do 2021 roku.

Czwartek, 25 stycznia

Patrol wywiadowców zatrzymał 32-letniego jaworznianina, na którego Sąd Rejonowy w Jaworznie wydał nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego w Wojkowicach.

29-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że na portalu internetowym OLX.pl został oszukany przy zakupie sprzętu elektronicznego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 18-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie broń gazową i amunicję, nie posiadając na te przedmioty wymaganego zezwolenia.

Sobota, 27 stycznia

Wywiadowcy Wydziału Prewencji zatrzymali 20-letniego mieszkańca naszego miasta, który zadając ciosy pięścią w twarz 50-letniemu mężczyźnie, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 50 złotych.

Niedziela, 28 stycznia

Nieznany sprawca po uprzednim wyważeniu okna na parterze domu jednorodzinnego w dzielnicy Pieczyska dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego, fotograficznego oraz alkoholu na szkodę 41-letniego mężczyzny.

Najnowsze

To Top