Bezpieczeństwo

Śmiertelne potrącenie na pasach

W piątek wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej doszło to tragicznego w skutkach zdarzenia. Na przejściu dla pieszych potracone zostały dwie osoby – jedna zmarła w szpitalu.

Do tragedii doszło w piątek około godziny 18:00 na Pechniku. Hyundai prowadzony przez mieszkańca Chrzanowa jadąc w stronę centrum potrącił na pasach dwie osoby. Najprawdopodobniej doświadczony kierowca nie zachował należytej ostrożności i nie zauważył przechodzących przez przejście pieszych. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby a droga w kierunku centrum była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Na miejsce szybko dotarły służby. Po udzieleniu pierwszej pomocy karetka pogotowia zabrała poszkodowanych do szpitala, gdzie niestety jedna z osób zmarła. Prokuratura podjęła decyzję o zabezpieczeniu ciała ofiary wypadku do dalszych badań oraz czynności wyjaśniających. Sprawę wyjaśnia jaworznicka policja.

To już drugi śmiertelny wypadek w tym roku w Jaworznie. Przypomnijmy, że na początku stycznia na Podwalu zginęła 78-letnia kobieta, która przechodziła przez drogę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Okres jesienno-zimowy, kiedy to szybko zapada zmrok a na drogach bywa ślisko jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych poruszających się w pobliżu dróg. Policjanci niezmienne apelują do pieszych i kierowców o ostrożność na drogach. Wychodząc wieczorem z domu warto wyposażyć się w odblaski, które sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców, co zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Najnowsze

To Top