Sport i rekreacja

Trzy medale Spartan

Zawodnicy Sparty Jaworzno bardzo udanie rozpoczęli lutową rywalizację. Podczas Turnieju Gi&NO GI Jiu Jitsu jaworznianie wywalczyli trzy medale.

Zawody rozgrywane już po raz szósty w Dzierżoniowie cieszyły się sporym zainteresowaniem i przyciągnęły ponad 300 zawodników z całego kraju. Jaworzniccy Spartanie występujący pod szyldem Unia Jiu Jitsu pokazali się z bardzo dobrej strony i w sumie trzy razy stanęli na podium. Drugie miejsce w kategorii juniorów do 74 kg wywalczył Piotr Paluch. Dla najmniej doświadczonego Spartanina był to spory sukces. Piotrek trenuje dopiero niespełna rok a już ma na swoim koncie trzy medale. Jak zwykle poniżej dobrego poziomu nie zszedł Przemysław Nieużyła, który w kategorii adult białe pasy powyżej 96 kg zajął 3 miejsce. Także Tomasz Martyka nie wrócił z pustymi rękoma. Doświadczony jaworznianin zajął drugie miejsce w kategorii masters elita do 88 kg.

Start w zawodach odbywał się w ramach zadania „Kształtowanie młodych charakterów poprzez aktywne spędzanie czasu na macie” dotowanego ze środków Urzędu Miasta Jaworzna. Już 11 lutego zawodnicy Sparty startują w kolejnych zawodach – Lidze Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu oraz Lidze Kickboxing. Spartanie dziękują jak zwykle za wsparcie sponsorom i partnerom: Kozacki Styl, AZOT Biznes PARK, Best Glass Zakład Szklarski Jaworzno, Fotobudka PhotoShow, Agencja Reklamowa ADD4YOU.