Zdrowie

Pomóżmy uratować Kacpra

Kacper Łabuzek to rezolutny ciekawy świata trzylatek. Chłopiec nie może jednak cieszyć się w pełni życiem a sielanka jego rodziny została gwałtownie przerwana. U Kacpra zdiagnozowano nowotwór neuroblastoma i teraz trwa walka o jego życie.

-Guza na jego głowie zobaczyłem przypadkiem, ale kiedy nie znikał, chciałem wiedzieć co to takiego. Przed pierwszym lekarzem z początku było mi wstyd, bo powiedział, że to zwyczajny guz i mamy przyjechać za miesiąc. Dzisiaj mam do niego żal, bo już wtedy mogliśmy działać, nie tracić czasu, nie czekać… Guz nie zniknął we właściwy sobie sposób, więc drążyliśmy temat. Kolejny lekarz wysłał nas na prześwietlenie, bo podejrzewał pęknięcie czaszki. Pęknięcia nie było, a głowa Kacperka skrywała inną tajemnicę – jaką? – opowiada tata Kacperka. -Zabrałem syna na tomograf, bo trzeba było szukać przyczyny. W tym czasie Kacperkowi spuchło już oczko. Zabrali mi Kacperka na badanie, zostałem sam na korytarzu ze wszystkimi możliwymi myślami, nerwy sięgały zenitu, bo jakaś niewidzialna siła powodowała strach. Tę ciszę przerwał mężczyzna, którego pierwszy raz widziałem na oczy, przedstawił się, że jest lekarzem i powiedział, patrząc mi w oczy. “Widzę tam nowotwór, musimy to jeszcze potwierdzić, ale nie wygląda to dobrze”.

Niestety diagnoza tym razem okazała się trafna a u chłopca zdiagnozowano nowotwór neuroblastoma. Leczenie dziecka ruszyło szybko, a w maju czeka je immunoterapia z zastosowaniem drogiego leku, który niestety nie jest refundowany NFZ. Do tego czasu trzeba zebrać astronomiczną wręcz kwotę miliona złotych. W akcję pomocy włączyło się wielu jaworznian a na konto fundacji stale wpływają nowe środki na leczenie, wciąż jednak jest ich za mało by sfinansować całą terapię.

Chłopiec jest pod opieką fundacji „Kawałek Nieba”, a na Facebooku funkcjonuje również fanpage o nazwie „Kacper walczy z nowotworem – pomagamy”. Na stronie można znaleźć informacje o możliwościach pomocy oraz o stanie zdrowia chłopca. Zachęcamy do wsparcia dzielnego malucha i jego rodziców w walce z chorobą. Liczy się każda nawet pojedyncza złotówka.

Jak można pomóc?

Dokonując wpłaty na konto fundacji:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1295 pomoc dla Kacpra Łabuzek”

2. Biorąc udział w licytacji przedmiotów na Charytatywni Allegro „Kacper walczy z nowotworem – pomagamy”

3. Za pomocą strony siępomaga.pl, gdzie udało się już zebrać ponad 180 000 zł

Najnowsze

To Top