Sport

Podsumowanie sportowego weekendu

Sporo emocji towarzyszyło w weekend zawodom z udziałem jaworznickich sportowców. Zapraszamy do podsumowania sportowego weekendu!

Znowu setka!

Koszykarze MCKiS w ostatnim czasie nie mają za grosz litości dla kolejnych rywali. W sobotę jaworznianie już drugi raz w tym sezonie upokorzyli ekipę KS AZS Gliwice. Już w pierwszej kwarcie Sokoły rozbiły zagubionych i nieskutecznych gospodarzy 29:6. W drugiej kwarcie gliwiczanie na moment odzyskali rezon i postawili się jaworznianom a mecz znacznie się wyrównał. AZS wygrał nawet skromnie 27:26, ale i tak to podopieczni trenera Bilińskiego schodzili na przerwę prowadząc 55:33. W drugiej połowie wszystko wróciło do normy a MCKiS znów grał koncertowo i bezlitośnie punktował miejscowych. Wygrane kolejne kwarty 21:15 i 29:17 zapewniły jaworznianom na koniec pewne zwycięstwo w stosunku 105:66. Tego dnia po raz kolejny najlepsze noty zebrał Emil Podkowiński, który zaliczył w sumie 20 punktów i 8 zbiórek. MCKiS cały czas zajmuje wysoką trzecią lokatę a w tym tygodniu czekają ich kolejne dwa ligowe mecze. Najpierw już w środę na Hali Widowiskowo-Sportowej w zaległym meczu mierzyć się będą z trudnym rywalem – Wisłą Kraków, która cały czas goni ligowe podium. Początek meczu o godzinie 20:00. Cztery dni później – w niedzielę o 18:00 – znów przed własną publicznością, Sokoły podejmować będą rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Po sensacyjnej porażce w poprzedniej rundzie jaworznianie pałają żądzą rewanżu, zapowiada się więc emocjonujący pojedynek.

Siatkarska wpadka

Dużo gorsze nastroje po weekendzie mogą mieć siatkarze MCKiS. Jaworznianie nieoczekiwanie polegli na wyjeździe w starciu z AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra. Faworyzowany MCKiS dał się zaskoczyć niżej notowanym rywalom i stracił cenne punkty, ale i tak jest już jedną nogą w rozgrywkach play-off. Oba zespoły stworzyły świetne widowisko i chyba nikt nie spodziewał się aż tak zaciętego pojedynku. Pierwsze dwa sety nieoczekiwanie padły łupem gospodarzy. Po walce na przewagi AZS wygrał najpierw 29:27 a potem 26:24. Jaworznianie po takim szoku do gry wrócili w trzeciej partii i wydawało się, że już na dobre odzyskali równowagę. Nadspodziewanie łatwe wygrane 25:16 i 25:12 sprawiły, że tie-break wydawał się już tylko formalnością. Niestety okazało się, że AZS stać jeszcze na jeden zryw. Po emocjonującej końcówce gospodarze wygrali 17:15 i cały mecz 3:2. Mimo porażki MCKiS obronił trzecie miejsce w tabeli. Teraz jaworznianie mogą trochę odpocząć, kolejny mecz grają bowiem dopiero 24 lutego. Wtedy to u siebie podejmować będą Górnika Radlin.

Sparingi na plus

Jaworzniccy piłkarze w weekend rozegrali kolejne mecze kontrolne. Szczakowianka w niedzielę w Chełmku mierzyła się z Uranią Ruda Śląska. Trener Szymon Stawowy eksperymentował ze składem i testował kilku nowy zawodników. Biało-Czerwoni zagrali niezłe spotkanie, ale po raz kolejny zaliczyli porażkę i ulegli rywalom 1:2. Honorowe trafienie dla jaworznian zaliczył testowany pomocnik. Już w środę Szczakowianka gra kolejny mecz kontrolny. O 19:00 w Chełmku zmierzy się z Zatorzanką Zator.

Kilka godzin później na sztuczną murawę wybiegli zawodnicy Victorii 1918, którzy mierzyli się z grającym w A klasie Strumieniem Polanka Wielka. Właściwie już do przerwy kwestia wygranej była rozstrzygnięta. Biało-Zieloni po trzech bramkach Kamila Majki i jednej Marcina Smarzyńskiego prowadziła 4:1. W drugiej połowie jeszcze jedno trafienie dołożył Arkadiusz Żurawik i ostatecznie Victoria zwyciężyła 5:1. W środę podopieczni trenera Kijowskiego zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Tym razem rywalem jaworznian będzie Garbarnia Kraków.

Harwan z awansem

W weekend bokserzy Jawor Teamu w Gliwicach rywalizowali w Eliminacjach Juniorów do Mistrzostw Polski. Ostatecznie najlepiej wypadł – zgodnie zresztą z przewidywaniami – Dominik Harwankowski, który w kategorii do 56 kg pokonał jednogłośnie na punkty Szymona Skorupę i zapewnił sobie prawo startu w Mistrzostwach. Pozostali jaworznianie mimo ambitnej postawy nie zdołali wywalczyć sobie prawa startu w planowanej na przełom lutego i marca imprezie. Patryk Patryk Reus (kat. do 52 kg), pomimo bardzo dobrych fragmentów starcia, uległ przez RSC Danielowi Trojokowi. Ten zawodnik zresztą okazał się pogromcą bokserów z Jaworzna, w finale bowiem pokonał jeszcze Patryka Tandeckiego.

Oprócz zawodników Jawor Teamu w eliminacjach startowali także pięściarze z Akademii Boksu Roberta Gortata. Kacper Martyka pierwszą walkę z Patrykiem Kamińskim (Fight Boxing Dąbrowa Górnicza) wygrał jednogłośnie na punkty. Niestety w finale uległ Remigiuszowi Sroczyńskiemu i musiał zadowolić się drugim miejscem. Debiut w barwach Akademii zaliczył za to Kamil Barwiński, ale po dobrej walce musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Pawła Masternaka z RMKS Rybnik.

Waleczna niedziela Spartan

Pracowity weekend mają za sobą młodzi zawodnicy Sparty Jaworzno, którzy wzięli udział w rozgrywanej w Mysłowicach Lidze Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu. Podczas imprezy organizowanej przez Śląski Związek Ju Jitsu sześcioro małych Spartan zostawiło mnóstwo serca i odwagi na macie.