Kultura i rozrywka

Trzy wieczory z Meryl Streep

Meryl Streep to jedna z najwybitniejszych współczesnych aktorek. To właśnie jej poświęcone będzie najbliższe spotkanie z cyklu „Twórcy i ich dzieła”.

Już w środę 20 lutego o godzinie 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej z racji bliskiego sąsiedztwa ze świętem zakochanych, przypomniana zostanie opowieść znajdująca się na Liście 100 najlepszych amerykańskich melodramatów wszechczasów. Historia jest adaptacją powieści Roberta Jamesa Wallera. Meryl Streep zagrała w niej główną rolę kobiecą – kunszt jej gry dostrzeżono w postaci licznych nominacji do prestiżowych nagród, w tym Oskara dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej oraz Złotych Globów – Najlepsza aktorka w dramacie.

W ciągu czterech dni życie, pochodzącej z Włoch gospodyni domowej, mieszkającej w stanie Iowa w hrabstwie Madison, zmienia się bezpowrotnie. Dzieje się tak za sprawą przypadkowego spotkania z fotografem pracującym dla National Geographic, który przyjechał napisać materiał o zabytkowych drewnianych mostach.

Wtorkowe spotkanie w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej zapowiada się niezwykle ciekawie. Wśród uczestników tradycyjnie rozlosowane zostanie podwójne zaproszenie do Teatru Korez w Katowicach.

Najnowsze

To Top