Kultura i rozrywka

XXXVI Dni Muzyki

Teatr Sztuk już za kilka dni rozbrzmiewał będzie muzyką najwyższych lotów. W czwartek 22 lutego ruszają tradycyjne Dni Muzyki „Jeunesses Musicales”.

Tegoroczne Dni Muzyki odbywać się będą od 22 do 25 lutego. Codziennie czekają nasz wyjątkowe koncerty a gwiazdami imprezy będą m.in. Kraków Street Band, Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski czy Maciej Talaga.

Jeunesses Musicales rozpoczną się w czwartek 22 lutego od koncertu zespołu MÓW, w którego skład wchodzą: Ania Bratek, Aga Derlak, Mateusz Szewczyk i Patryk Zakrzewski Zespół MÓW powstał bardzo naturalnie, z potrzeby serca. Najpierw pojawiły się piosenki liderki (polskie teksty z soulowym brzmieniem). Potem dołączyli znakomici muzycy, którzy wspólnie tworzą brzmienie MÓWa. Muzyka MÓWa pozwala spojrzeć na rzeczywistość z dystansu. Z jednej strony na tyle niewielkiego, że wciąż jesteśmy blisko. Z drugiej natomiast na tyle dużego, że pozwala nam to spojrzeć na nowo na otaczający świat. Można z nią na chwilę zaczerpnąć powietrza, odlecieć, ale też nabrać sił do działania. Jest radość, wolność, refleksja i zuchwałość… Jest przekaz, akustyczne brzmienie i dużo emocji.

W piątek 23 lutego do Teatru Sztuk zawita dobrze znany jaworznickiej publiczności Kraków Street Band. Dla muzyków z Kraków Street Band uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem.

Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. W 2014 roku w miesiąc dzięki kampania crowdfundingowej zdobyli środki na debiutancką płytę. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.

Sobota 24 lutego upływać będzie pod znakiem benefisu Macieja Talagi pod nazwą „Przesłuchanie Maćka T.”. Maciej Talaga – pomysłodawca i kierownik muzyczny oraz wykonawca, konferansjer cyklu koncertów „Piosenka odkopana”, realizowanych w Teatrze Sztuk od 2012 r. do dzisiaj. Maciej Talaga to przede wszystkim rozpoznawalny po brzmieniu gitary – niepowtarzalny muzyk, głównie sesyjny, biorący udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą.

Od 2012 roku jest organizatorem pracy artystycznej w Teatrze Sztuk w Jaworznie, uwielbiany przez dzieci, ceniony przez współpracowników, czynnie biorący udział w projektach poetyckich, teatralnych i muzycznych produkowanych przez Teatru Sztuk.

Na niedzielę 25 lutego zaplanowano prawdziwy muzyczny hit – koncert Waglewski & Pospieszalski. Założyciele zespołu Voo Voo prezentują swój dorobek artystyczny w wersji akustycznej. Zaczęło się od przygody podczas częstochowskiego koncertu, podczas którego zagrali sami – w duecie. Od tego czasu grywali jako Wagiel i Mateo. Ich koncerty są już klasyką działalności zespołu. Wykonują zarówno utwory Voo Voo, jak i kompozycje własne. Często są to muzyczne improwizacje.

Wojciech Waglewski – gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Pochodzi z Nowego Sącza. Ojciec Fisza i Emade. Z wykształcenia socjolog.

Mateusz Pospieszalski – kompozytor i aranżer. Multiinstrumentalista – gra na saksofonie, fletach, klarnecie, instrumentach klawiszowych i akordeonie. Śpiewa. Pochodzi z muzykalnej rodziny z Częstochowy. Współpracował m.in. z Maanamem, Stanisławem Sojką i Anną Marią Jopek.

Harmonogram koncertów:

 • 22 lutego (czwartek)

  godz. 18.00 – „MÓW” (bilety 20 zł)

 • 23 lutego (piątek)

  godz. 18.00 – Kraków Street Band – koncert (bilety 30 zł)

 • 24 lutego (sobota)

  godz. 18.00 – „Przesłuchanie Maćka T.” – benefis Macieja Talagi (bilety 40 zł)

 • 25 lutego (niedziela)

  godz. 18.00 – Waglewski & Pospieszalski – koncert (bilety 50 zł)

Rezerwacji biletów dokonać można pod numerem telefonu 32 616 28 79.

Najnowsze

To Top