Z miasta

Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

22 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji spółka Wodociągi Jaworzno już po raz dziesiąty organizuje Dzień Otwarty i zaprasza do zwiedzania.

Wodociągowa impreza od lat cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców, nieczęsto bowiem można niejako od środka zobaczyć jak funkcjonują wodociągi, jak przebiegają procesy związane z produkcją, dystrybucją oraz z kontrolą jakości wody.

– Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku w planie zwiedzania wodociągów znalazły się takie obiekty jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia wraz z multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo – techniczna przy ul. św. Wojciecha 34, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb. Oprócz obiektów zaprezentowane zostanie stanowisko dyspozytora spółki oraz nowatorskie urządzenia : „wodoerka”, „ozonatorka” – informują Wodociągi Jaworzno.

X Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę 17 marca. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wycieczkę należy się zapisać. Zapisy przyjmowane będą w terminie od 26 lutego do 9 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64 oraz w siedzibie Wodociągów Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny, liczy się kolejność zgłoszeń. Organizator zapewnia transport między obiektami. Zbiórka oraz wyjazd z parkingu spod Galeny od ul. Rzemieślniczej o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce około godz. 14:00.

Światowy Dzień Wody każdego roku przypada na 22 marca. Dzień ten został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie.

Najnowsze

To Top