Polecamy

„Mordercy wyklęci” – o kim pisze wiceprzewodniczący jaworznickiej PO?

Archiwalne komunistyczne plakaty propagandowe

Na oficjalnym fanpage’u posła Pawła Bańkowskiego, w toku dyskusji o problemie smogu znalazł się post wiceprzewodniczącego jaworznickiego koła PO – Łukasza Jamrozika – w którym znajdziemy urywek o „wielbieniu morderców wyklętych.” Słowa wręcz porażające – w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”! Jakże podobne w tonie do niedawnych stwierdzeń rosyjskiego, prokremlowskiego portalu, który napisał, iż: „Polska czci morderców z Armii Krajowej”!

Zrzut ekranowy z oficjalnego profilu posła Pawła Bańkowskiego na Facebooku z dn. 3 marca 2018

„Pomyliło się społeczeństwo przy ostatnich wyborach. Spokojnie! Błąd do naprawienia! Czyste powietrze nie ma poglądów politycznych, nie wielbi morderców wyklętych, nie goli na łyso brunatnych nazistowskich debili i antysemitów. Czyste powietrze jest dla wszystkich, bo wszyscy na nie zasługują” – napisał 28 lutego Łukasz Jamrozik, wiceprzewodniczący koła Platformy Obywatelskiej w Jaworznie (zrzut ekranowy obok).

Abstrahując od złudnej tezy o „pomyłce społeczeństwa” (bo kimże jest Łukasz Jamrozik, aby oceniać czy społeczeństwo „pomyliło się”, czy dokonało właściwego wyboru?) – najbardziej odrażające w poście jaworznickiego aparatczyka PO jest określenie „mordercy wyklęci”. Kogo ma na myśli, skoro określenia prowokacyjnie używa w przeddzień obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”? Chyba nie ulega wątpliwości.

Ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” posłowie poparli w 2011 roku niemal jednogłośnie. A w opinii do ustawy mogliśmy przeczytać: „(…) żołnierze tzw. drugiej konspiracji, którzy jako pierwsi walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i zainstalowanym przez niego reżimem komunistycznym, zapłacili za wierność swoim ideałom niejednokrotnie cenę najwyższą – cenę swego życia. Nawet jeśli udało Im się przeżyć, przez kolejne 45 lat żyli z piętnem – jak to określała komunistyczna propaganda – »bandytów« i »faszystów«”

Jamrozik pisze o „wielbieniu morderców wyklętych” cztery dni po 65. rocznicy sądowej zbrodni popełnionej przez prosowieckich, komunistycznych oprawców na gen. Emilu Fieldorfie „Nilu”. Bohater fałszywie oskarżony w spreparowanym procesie o „zbrodnie faszystowsko-hitlerowskie” został stracony 24 lutego 1953 roku. Żaden ze sprawców tej zbrodni nie stanął przed obliczem sprawiedliwości (część zmarła wcześniej, część uciekła do Izraela lub Wielkiej Brytanii, gdzie dowodzili, iż śledztwo w sprawie mordu sądowego na generale „Nilu” ma podłoże nie prawne, lecz antysemickie).

Premier Mateusz Morawiecki 24 lutego przypomniał w portalu społecznościowym: „Dziś 65. rocznica zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa »Nila«, człowieka, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. Cześć Jego Pamięci!”

W takich okolicznościach – cztery dni po rocznicy zbrodni na gen. Fieldorfie i w przeddzień ogólnopolskich obchodów poświęconych Żołnierzom Wyklętym – wiceprzewodniczący jaworznickiej Platformy Łukasz Jamrozik używa określenia „mordercy wyklęci” i bełkoce coś o „brunatnych nazistowskich debilach” i „antysemitach”. Wszystko na oficjalnym profilu posła PO Pawła Bańkowskiego. To nie tylko bulwersujące – te słowa są obrzydliwe i haniebne!

Kojarzą się z ohydną sowiecką propagandą, która walczących o niepodległość nazywała bandytami, mordercami i faszystami. Kojarzą się również z publikacjami na jednym z rosyjskich, proputinowskich portali, które pojawiły się kilkanaście dni temu. Padają tam stwierdzenia, że „Polska czci morderców z Armii Krajowej”.

Komuniści i sowieci przez dziesięciolecia zakłamywali polską historię, nadal stara się to czynić prokremlowska propaganda. Jednak to, że określenie „mordercy wyklęci” pada na profilu posła RP (przewodniczącego koła PO w Jaworznie) i zostało użyte przez wiceprzewodniczącego PO w Jaworznie nie mieści się w głowie.

Najnowsze

To Top