Z miasta

Nowe miejsce spotkań dla seniorów. Pod „Arkadami” otwarto Klub „Senior+”

W czwartek, 1 marca br., przy ul. Matejki 24d, otwarto Klub „Senior+” dla jaworznian, którzy skończyli 60 lat. W uroczystości udział wzięli Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Zastępca Prezydenta Monika Bryl, którzy życzyli prowadzącym klub i seniorom wielu mile spędzonych chwil w tym miejscu.

W otwarciu klubu udział wzięli również Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Michał Pienta, ksiądz prałat Eugeniusz Cebulski, Przewodnicząca Komisji Zdrowia Rady Miejskiej Anna Lichota oraz przedstawiciele miejskich jednostek i służb, stowarzyszeń i organizacji oraz Rady Seniorów.

Powstały klub ma służyć starszym mieszkańcom Jaworzna, którzy na co dzień zmagają się z samotnością. Prowadzone działania będą doskonałą okazją „do wyjścia z domu” i aktywnego spędzenia czasu w gronie rówieśników i rozwijania wspólnych pasji.

Działania Klubu „Senior+” będą również służyły budowaniu relacji międzypokoleniowych przez współpracę z młodzieżą szkolną. W ramach wolontariatu będą organizowane spotkania z twórcami kultury czy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Klub będzie współpracował również z Miejską Biblioteką Publiczną, Radą Seniorów Miasta Jaworzna oraz będzie organizował spotkania dla uczczenia ważnych dla klubowiczów świąt okolicznościowych, m.in. związanych z urodzinami, walentynkami, dniami – Kobiet i Seniora oraz Andrzejkami.

W tym roku na programy prowadzone dla seniorów miasto pozyskało blisko 100 tys. zł. Ponad 40 tys. zł na działanie Klubu „Senior+” oraz ponad 35 tys. zł na funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy „Senior+”.

Klub „Senior+” ma być miejscem, w którym jaworznianie w wieku senioralnym, nie tylko będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, ale też będą tworzyć relacje interpersonalne, udzielać sobie wzajemnego wsparcia i motywacji.

Źródło: UM Jaworzno

Najnowsze

To Top