Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Mimo ubiegłorocznych ostrzeżeń dotyczących oszustw „na wnuczka” lub „na policjanta” oraz mimo akcji profilaktycznej jaworznickiej policji, skierowanej do seniorów, znowu dochodzi w naszym mieście do wyłudzeń. W ubiegłą środę oszukane zostały dwie starsze osoby na łączną sumę prawie 60 tys. zł. W pewien sposób niepokojące jest również fakt, że część seniorów przechowuje niejednokrotnie całe swe oszczędności w mieszkaniach.

Poniedziałek, 5 marca
Do komendy policji w Jaworznie zgłosił się 30-letni mieszkaniec Jaworzna, który poinformował dyżurnego, że nieznany sprawca przywłaszczył jego telefon marki Huawei P9. Policjanci ustalili, że zgłaszający pozostawił urządzenie w pomieszczeniu socjalnym na terenie zakładu pracy przy ulicy Promiennej. Straty zostały oszacowane na 1 tys. złotych. Przypominamy, przywłaszczenie to przestępstwo!

Przed północą w rejonie ulicy Staszica policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch jaworznian w wieku 29 i 30 lat, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Mężczyźni trafili do komendy, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Wtorek, 6 marca
Rankiem kryminalni wkroczyli do jednego z mieszkań w Osiedlu Stałym, gdzie z ustaleń operacyjnych wynikało, iż mieszkający tam 18-latek posiada substancje prawem zabronione. W trakcie przeszukania śledczy znaleźli i zabezpieczyli 19 gramów „proszku”, który najprawdopodobniej należy do grupy narkotyków. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny.

Dyżurny policji został powiadomiony przez 17-letnią mieszkankę Jaworzna, że były chłopak grozi jej uszkodzeniem ciała. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 7 marca
Przed południem 85-letnia jaworznianka została oszukana przez osobę podającą się za policjanta. Fałszywy policjant telefonicznie poinformował kobietę, że jej córka miała wypadek i potrzebne są pieniądze. Po przekazaniu 18 tys. złotych nieznanemu mężczyźnie, 86-latka zorientowała się, że została oszukana.

Kilka godzin później 75-letni mieszkaniec Osiedla Stałego, w podobny sposób stracił 40 tys. złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni.

Piątek, 9 marca
Wieczorem dyżurny policji przyjął zgłoszenie o włamaniu do piwnicy przy ulicy Sempołowskiej. 51-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych do pomieszczenia i ze środka skradł zestaw narzędzi i wkrętarkę. Straty w tym przypadku zostały określone na ponad 500 złotych.

Niedziela, 11 marca
68-letnia kobieta powiadomiła policję, że nieznany sprawca skradł jej portfel, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze. Mundurowi ustalili, że do kradzieży mogło dojść w jednym ze sklepów podczas zakupów. Suma strat została oszacowana na 200 złotych.

Wieczorem policjanci interweniowali w rejonie ulicy Radosnej, gdzie najprawdopodobniej doszło do pobicia dwóch jaworznian, braci w wieku 22 i 27 lat. Mężczyźni z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pijani jaworznianie nie chcieli wyjaśnić policjantom, co się stało. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny.

Najnowsze

To Top