Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Ubiegłotygodniową kronikę policyjną sponsoruje literka „A” – jak… amfetamina. Znowu mieliśmy wysyp zatrzymań związanych z posiadaniem narkotyków. Tym razem najczęściej chodziło o amfetaminę. Przekrwione „oczy demona” to nie jedyny skutek uboczny zażywania amfetaminy. Mikrowylewy, zaburzenia rytmu serca, depresja, mania prześladowcza są równie powszechne. I jeszcze jedna uwaga – chłopcy nie ćpajcie amfetaminy, bo zaczną się problemy ze sprawnością… ptaszka.

Wtorek, 13 marca

17-letni mieszkaniec Jaworzna powiadomił dyżurnego policji, że został oszukany podczas zakupów internetowych. Chłopak na portalu „Olx.pl” zakupił buty sportowe, jednak towaru nie otrzymał. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na 200 złotych.

Wieczorem policjanci zatrzymali 17-letniego chłopaka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Chłopak został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach.

27-letnia jaworznianka zgłosiła, że nieznany sprawca wykorzystując jej nieuwagę skradł z kieszeni jej kurtki telefon komórkowy marki Samsung Galaxy A5 wartości 500 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Przed północą na ulicy Partyki, policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy kierowcy amfetaminę. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Środa, 14 marca

W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci prewencji zatrzymali 21-latka, który posiadał przy sobie środki narkotyczne. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Czwartek, 15 marca

Nad ranem jaworznicka policja została powiadomiona o włamaniu do samochodu opel, który zaparkowany był przy stacji paliw na trasie A4 (Jeleń). Policjanci ustalili, że nieznany sprawca rozbił szybę boczną pojazdu i ze środka skradł saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. 45-letni obywatel Ukrainy straty oszacował na ponad 2 tys. złotych.

Piątek, 16 marca

W godzinach rannych dzielnicowi zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który jak się okazało jest poszukiwany przez sąd do przeprowadzenia postępowań prawnych. Mężczyzna został przetransportowany do Zakładu Karnego w Bielsku Białej.

Sobota, 17 marca

Kilka minut po godzinie 2.00 w rejonie ulicy Urzędniczej wywiadowcy zatrzymali 23-letniego sosnowiczanina, który posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przed północą policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków przy ulicy Okrężnej, gdzie w piwnicy modzi ludzie zrobili sobie imprezę. Mundurowi w trakcie interwencji zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Jaworznianin został osadzony w areszcie.

Niedziela, 18 marca

W nocy patrol wywiadowców zatrzymał 23-letniego jaworznianina, u którego podczas wykonywania czynności służbowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 15 gramów narkotyków, głównie amfetaminy. Niedozwolone środki trafiły do policyjnego magazynu.

Najnowsze

To Top