Sport i rekreacja

Tour de Pologne znów w Jaworznie

Największy kolarski wyścig Tour de Pologne po raz kolejny zawita do Jaworzna. W sobotę podpisana została umowa na to by jeden z etapów miał swój start właśnie w naszym mieście.

W sobotę przedstawiciele Jaworzna gościli na Stadionie Narodowym, gdzie odbywa się wielka rowerowa wystawa Bike Expo. Organizatorzy dla wszystkich miłośników dwóch kółek przygotowali mnóstwo atrakcji. Spotkania z gwiazdami światowego kolarstwa, możliwość testowania niecodziennych rowerów, otwarcie Interaktywnego Muzeum Tour de Pologne czy wyścigi dla dzieci i amatorów – to tylko niektóre z weekendowych propozycji. Cel jaworznickiej delegacji był jednak bardziej konkretny. W sobotę podpisana została umowa na start z Jaworzna 4. etapu Tour de Pologne 2018.

– Życzylibyśmy sobie, żeby z każdym partnerem współpracowało się tak przyjemnie jak z Jaworznem – mówił w ubiegłym roku Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. – Tę imprezę robimy przede wszystkim dla kibiców. Tour to od wielu lat „kolarska Liga Mistrzów”. Skoro mamy najlepszych na świecie aktorów na rowerach, to potrzebna jest im także scena z najwyższej półki. W taki scenariusz Jaworzno wpisuje się doskonale.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbywać się będzie w dniach 4-10 sierpnia. W Jaworznie zlokalizowany będzie start IV etapu całej imprezy, zaplanowanego na 7 sierpnia. Z naszego miasta kolarze pojadą na południe do Szczyrku, gdzie znaleźć ma się meta tego etapu.

-To wyjątkowy rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbędzie się 75 edycja. Chcemy razem świętować rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się, zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie – mówił w sobotę Czesław Lang.

Tour de Pologne to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne. W ostatnich latach Tour gościł a Jaworznie trzy razy. W 2014 roku kolarze przejechali przez miasto w drodze do Katowic. Dużo więcej emocji towarzyszyło edycjom imprezy z 2015 i 2017 roku, kiedy to na rynku zlokalizowany był start etapów wyścigu. Oprócz samego wyścigu w mieście na pewno odbędzie się sporo imprez towarzyszących.

Tour de Pologne zaliczany do prestiżowego cyklu UCI World Tour to nie tylko wydarzenie sportowe, ale też świetna okazja do promocji miasta, imprezie towarzyszy bowiem ogromne zainteresowanie w kraju i za granicą a całość transmitowana jest do ponad 100 krajów świata.

Najnowsze

To Top