Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W ubiegły poniedziałek doszło w naszym mieście do dramatycznego wydarzenia. Podczas domowej kłótni 38-latka dźgnęła nożem swoją siostrę. Ranna trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przypomina się tragedia w pięciu aktach Juliusza Słowackiego. Jedna z jej bohaterek – Alina – nie miała tyle szczęścia i zginęła ugodzona nożem przez Balladynę. Jaworznicka tragedia rodzinna na szczęście (w nieszczęściu) obyła się bez ofiar śmiertelnych, a było o włos.

Poniedziałek, 19 marca
W nocy policjanci w trakcie interwencji domowej zatrzymali 38-letnią kobietę, która wszczęła awanturę z domownikami i ugodziła nożem o rok starszą siostrę. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Śledczy ustalili, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymana 38-latka została umieszczona na oddziale psychiatrycznym sosnowieckiego szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 20 marca
Przed południem jaworznicka policja została powiadomiona o oszustwie internetowym. 43-letni mężczyzna, korzystając z portalu „Olx.pl” został oszukany przy zakupie samochodu renault. Pokrzywdzony wpłacił na wskazane przez Rafała O. (Częstochowa) konto 2,5 tys. złotych, jednak do sprzedaży samochodu nie doszło. Sprawę bada Wydział Kryminalny.

Po południu policjanci drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej na ul. Grunwaldzkiej w okolicy Pechniku. Na miejscu mundurowi ustalili, że sprawcą zdarzenia drogowego jest 54-letni jaworznianin, który kierując samochodem honda, uderzył w tył samochodu audi oraz bmw. W czasie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od sprawcy alkohol. Badanie alkomatem wskazało 54-letniemu kierowcy blisko 2 promile alkoholu.

Kilka minut po godzinie 15.00 na ulicy Katowickiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego man. W trakcie rozmowy z 46-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało 0,54 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W godzinach wieczornych w rejonie ulicy Rzemieślniczej policjanci prewencji zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a chłopak trafił do komendy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy. Kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Środa, 21 marca
Po południu na ulicy Towarowej policyjni wywiadowcy zatrzymali 45-letniego mieszkańca Jaworzna, który znajdując się w stanie nietrzeźwym, kierował samochodem skoda. Badanie alkomatem wskazało kierowcy 1,3 promila. Ponadto policjanci ustalili, że 45-latek posiada na swoim koncie sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Czwartek, 22 marca
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jaworznickiej policji prowadzi czynności dotyczące kradzieży mienia, należącego do jednej z firm prowadzących budowę bloku energetycznego przy ulicy Energetyków. Nieznany sprawca z terenu budowy skradł trzy podajniki drutu spawalniczego. Powstałe straty oszacowano na blisko 20 tys. złotych. Czynności wyjaśniające zdarzenie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 24 marca
52-letnia kobieta zgłosiła, że nieznany sprawca w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach skradł jej portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny.

Niedziela, 25 marca
Nieznany sprawca, rzucając butelką, rozbił tylną szybę w zaparkowanym samochodzie opel. Do zdarzenia doszło około południa na ulicy Kablowej. Właściciel samochodu straty określił na 700 złotych.

Najnowsze

To Top