Sport i rekreacja

Klubowe pamiątki poszukiwane

W tym roku mija okrągłe 100 lat od założenia Victorii Jaworzno. Przedstawiciele klubu zwracają się z apelem do kibiców o udostępnienie pamiątek związanych z drużyną.

-Wśród inicjatyw realizowanych przez Klub w tym roku jest uruchomienie internetowego muzeum Klubu w którym zgromadzimy w wersji elektronicznej katalog posiadanych pamiątek, zestawienie kluczowych informacji o każdej z sekcji działających na przestrzeni stu lat istnienia Klubu, opis niemal każdego z sezonów piłkarskich i bokserskich w rozgrywkach z udziałem naszych sportowców – czytamy w komunikacie Victorii 1918.

Niestety, splot historycznych bądź nieszczęśliwych okoliczności sprawił że część kronik klubowych została bezpowrotnie utracona a do części dostęp jest chwilowo utrudniony. Historia Klubu jest sukcesywnie odtwarzana między innymi dzięki dostępności bibliotek cyfrowych i udostępnionych w nich gazet lokalnych i regionalnych.

Władze Victorii 1918 zwracają się z apelem do wszystkich osób które są w posiadaniu:

  • pamiątek klubowych: zdjęć, wycinków z prasy, wszelkiego rodzaju pozostałości po działalności w Klubie
  • archiwalnych numerów gazety Gwarek
  • informacji – choćby relacji przekazanych przez członków rodziny – o bliskich którzy mają prawo pamiętać przedwojenny bądź tuż po wojenny (1945-55) i działalność Klubu w tym okresie.

Klub z chęcią tego rodzaju pamiątki, często być może po prostu zalegające w domu, z chęcią przyjmie w posiadanie. W tej sprawie klubem można kontaktować się drogą mailową na adres Victoria1918Jaworzno@wp.pl

Najnowsze

To Top