Biznes - inwestycje

Wiosna w JTBS

Kalendarzowa wiosna już trwa od kilku dni – choć okres ten kojarzy nam się głównie z przedświątecznymi porządkami warto w nim znaleźć także chwilę na to co przed nami. Taki bilans „spraw przyszłych” zrobiono również w Jaworznickim TBS. Przyjrzyjmy się zatem co na najbliższe miesiące planuje Jaworznickie TBS w swoich zasobach.

Idąc do przodu spółka nie zapomina o swoich dotychczasowych inwestycjach dla przykładu budynek przy ul. Cegielnianej 27 – zrealizowany w 2003 r. – czeka w tym roku metamorfoza. Z uwagi na to, że w postępowaniu przetargowym wpłynęły do JTBS dwie oferty na kwoty 210 tys. zł i 231 tys. zł, które znajdują pokrycie w planie finansowym spółki na 2018 r. w najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja elewacji budynku, co powinno na nowo nadać blask temu obiektowi. Wymianie poddane zostaną także ciepłomierze – to przedsięwzięcie będzie także realizowane w budynkach przy ul. Cegielnianej 27 oraz ul. Chełmońskiego 33A, 33B i 33C. Dodatkowo, w chwili obecnej dobiegło końca malowanie klatek schodowych zarówno w obiekcie przy ul. Cegielnianej jak i Henryka Partyki.

Po zimowym zastoju ruszyły pełną parą prace budowlane przy realizacji 23 mieszkań na własność i 90 na wynajem w Osiedlu SFERA etap II. Co ciekawe, pomimo informacji ze strony pracowników JTBS o braku wolnych mieszkań w tej inwestycji zainteresowani składają swoje wnioski wiedząc, że dopisują się do listy rezerwowej. Choć spółka nie planuje w tym roku naboru w ramach III etapu, to niewykluczone, że w ciągu roku poznamy termin rozpoczęcia sprzedaży kolejnych lokali na własność w tej okolicy.

Również na Podwalu, a dokładniej przy ul. Glinianej 12, prace idą „pełna parą”. Stalowe zbrojenia sięgają już poziomu I pietra i lada moment zostaną wtopione w ściany wieżowca SŁONECZNA. Wokół wzbogacanego o funkcje mieszkalno-parkingową pawilonu handlowego ma także powstać ogólnodostępny plac zabaw, siłownia „pod chmurką” i strefa seniora. Dodatkowo przebudowie poddana zostanie przyległa do budynku część terenu, tak by wygospodarować dodatkowe miejsca postojowe dostępne dla wszystkich.

Zainteresowanych mieszkaniami w zasobie JTBS spółka zaprasza w dniach od 14 do 15 kwietnia br. do hali sportowej MCKIS, gdzie odbędzie się kolejna edycja targów Twój dom, twoje otoczenie. Tam na stoisku wystawienniczym pracownicy „tbs-u” będą udzielali informacji nt. mieszkań na wynajem w Jaworznie. Będzie również można pobrać i złożyć stosowny wniosek. Jak zapewnia Zarząd lidera rynku nieruchomości mieszkalnych w Jaworznie – Jaworznickiego TBS – to nie wszystkie przedsięwzięcia zaplanowane na 2018 r. i przed nami jest jeszcze kilka pozytywnych niespodzianek.

Najnowsze

To Top