Sport i rekreacja

Sukces Satori w Pucharze Europy w Ju-Jitsu

Końcem marca w Sporthall Amersfoort w Holandii hali odbyły się Puchar Europy Juniorów Młodszych U15 w Ju-jitsu oraz międzynarodowy turniej Dutch Open Młodzieżowców U21 w Ju-jitsu organizowane przez Europejską Unię Ju-jitsu. Reprezentacje Polski w Amersfoort reprezentowało troje zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Hanna Kałuża, Patryk Matusik oraz Patryk Urban.

Do walk na matach w Holandii naszych zawodników przygotowywali trenerzy Łukasz Proksa oraz Marek Tarabura, którzy przez wiele tygodni prowadził szkolenie swoich podopiecznych do najważniejszej imprezy sportowej w tej grupie wiekowej w europie. W dwudniowym turnieju, w którym startowało kilkuset zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów starego kontynentu zawodnicy z Jaworzna wywalczyli dwa brązowe medale oraz zajęli jedno piąte miejsce.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji fighting znakomicie spisała się startująca po raz pierwszy w zawodach międzynarodowych Hanna Kałuża. Jaworznianka walcząca w kategorii -44kg w całym turnieju wykazała wielkie serce do walki. Skutecznie stosowała techniki uderzeń oraz rzutów dzięki czemu dotarła do strefy medalowej, w której po widowiskowych pojedynkach sięgnęła po życiowy sukces zdobywając brązowy medal Pucharu Europy Juniorów Młodszych U15 w Ju-jitsu. Równie dobrze w konkurencji fighting zaprezentował się będący po raz drugi w reprezentacji kraju Patryk Matusik startujący w kategorii -55kg. Jaworznianin w swoich walkach skutecznie kopał oraz zakładał techniki kończące w parterze i pewnie przeszedł eliminacje. W walkach o medale nieznacznie uległ swoim rywalom i ostatecznie zajął wysoką piątą pozycję. Drugiego dnia do rywalizacji w międzynarodowym turnieju Dutch Open w Ju-jitsu stanął doświadczony Patryk Urban. Nasz zawodnik rywalizujący w konkurencji fighting -62kg stoczył bardzo dobre pojedynki i dzięki widowiskowym ciosom oraz rzutom za nogi zdobył brązowy medal w swoim debiucie w starszej grupie wiekowej młodzieżowców U21.

Trener Łukasz Proksa podkreśla, że znakomita postawa na macie i tak wysokie lokaty sportowców z Jaworzna to efekt ciężkiej pracy jaką zawodnicy i trenerzy włożyli w przygotowania do startu oraz wielki sukces całego Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Jesteśmy dumni ze wspaniałych wyników młodych sportowców z naszego miasta i życzymy zwycięstw w kolejnych startach w międzynarodowym turnieju Budapeszt Open w Ju-jitsu na Węgrzech oraz w Mistrzostwach Polski Ju-jitsu w Sochaczewie.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top