Sport i rekreacja

Ciężkowicki rajd – zapisy od poniedziałku

Od poniedziałku (9 kwietnia) ruszają zapisy chętnych do udziału w III Rajdzie Nordic Walking, który odbędzie się 28 kwietnia w Ciężkowicach. Ta rekreacyjna impreza zainicjowana i organizowana od pierwszej edycji przez stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, gromadzi dziesiątki mieszkańców nie tylko Ciężkowic, ale także pozostałych dzielnic Jaworzna. Zapraszamy do wspólnego maszerowania malowniczą okolicą Doliny Żabnika.

Wiosna już na dobre u nas zagościła – pora odkurzyć rowery, rolki oraz oczywiście kijki do nordic walkingu. Ciężkowice należą z pewnością do najciekawszych pod względem rekreacyjnym dzielnic Jaworzna. Znajdziemy tu urozmaicone kompleksy leśne, uroczyska, wzgórza porośnięte murawami, połacie łąk – poprzecinane szlakami rowerowymi i ścieżkami.

Formę na lato można „szlifować” samotnie, ale o wiele przyjemniej jest spotkać się z przyjaciółmi i wspólnie wyruszyć malowniczymi trasami. Najlepiej w ramach III Rajdu Nordic Walking organizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic.

– Rajd w okolicach Doliny Żabnika organizujemy już po raz trzeci. To impreza, na której uczestnicy zawsze dobrze się bawią i wracają na kolejne edycje. Jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie – mówi Mirosław Pieczara, prezes stowarzyszenia Mieszkańcy dla Ciężkowic. – Zaproponowaliśmy ten cykliczny rajd po to, aby pokazać, że Ciężkowice to nie tylko piękny zakątek naszego miasta, ale przede wszystkim gościnni mieszkańcy. Umiemy zorganizować fajną imprezę tak, jak umieliśmy obronić Dolinę Żabnika i przylegające do niej lasy przed ekspansją przemysłu.

Prezes stowarzyszenia przypomina mimochodem historię starań zagranicznego przedsiębiorstwa o koncesję na wydobycie węgla i budowę kopalni w ciężkowickich lasach. To właśnie mieszkańcy dzielnicy wraz ze stowarzyszeniem podjęli skuteczną walkę, aby do wkroczenia na te tereny przemysłu nie doszło.

– Obroniliśmy Żabnik i jego okolicę. Teraz podczas rajdów mieszkańcy pozostałych dzielnic Jaworzna mogą przekonać się, dlaczego było to dla nas tak ważne. Po prostu nie ma drugiego tak malowniczego i cennego przyrodniczo terenu w całym mieście – podkreśla Mirosław Pieczara.

Zapisy chętnych do udziału w III Rajdzie Nordic Walking w Ciężkowicach ruszają już w poniedziałek – 9 kwietnia. Dokonywać ich można na stronie internetowej MCKiS (współorganizator imprezy) oraz bezpośrednio u Mirosława Pieczary. Liczba uczestników ograniczona jest do 300 osób.

Trasa rajdu obejmować będzie około 8-kilometrową pętlę w lesie wokół Doliny Żabnika (aby nie „zadeptać” samego rezerwatu przyrody). Jej początek mieścił się będzie w połowie przebiegu ul. Zdrojowej. Start rekreacyjnej imprezy zaplanowano na godz. 10.00 w sobotę – 28 kwietnia.

– Przed wyruszeniem na trasę przewidujemy rozgrzewkę z profesjonalnym trenerem nordic walking. Po powrocie zaś uczestników czekają chłodne napoje, owoce i poczęstunek. Oczywiście, jak zawsze, wszyscy biorący udział w rajdzie otrzymają pamiątkowe dyplomy. Pozostaną też miłe wspomnienia, bo spotykamy się przede wszystkim po to, aby się dobrze razem bawić i aktywnie spędzić czas – dodaje prezes stowarzyszenia Mieszkańcy dla Ciężkowic. – Serdecznie zapraszam mieszkańców Ciężkowic oraz innych dzielnic Jaworzna. Spędźmy wspólnie sobotnie przedpołudnie!

Współorganizatorami rajdu są (obok MCKiS): Urząd Miasta Jaworzna, NSZZ Solidarność Tauron Wydobycie ZG Sobieski i Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach. Partnerami: SKOK Jaworzno i Piekarnia Stanisława Bigaja.

Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent Paweł Silbert i poseł Dariusz Starzycki.

Najnowsze

To Top