Z miasta

Nowy żłobek na Osiedlu Stałym?

fot. MZNK

Jeszcze nie zdążyły do końca przebrzmieć informacje o decyzjach jaworznickich władz w sprawie otwarcia żłobka miejskiego oraz ustanowienia dopłat do pobytu dzieci w żłobkach prywatnych, a okazuje się, że są już pierwsi chętni, aby utworzyć nowe prywatne placówki tego typu.

Nie mylił się prezydent Paweł Silbert stwierdzając, iż miejskie dotacje do pobytu dzieci w niepublicznych żłobkach mogą stać się impulsem dla potencjalnych przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem tego typu działalności.

Bardzo podobną opinię wyraziła zresztą w rozmowie z nami Monika Lorek, dyrektor żłobka i przedszkola „100 Bajek” przy al. Piłsudskiego. – Dofinansowanie sprawi, że czesne, które płacą rodzice będzie niższe. Przewiduję również, iż system dotacji przyczyni się do wzrostu liczby miejsc w niepublicznych żłobkach i klubach dziecięcych na terenie Jaworzna – mówiła Monika Lorek.

Podczas ostatniej licytacji stawek czynszu za najem gminnych lokali jeden z uczestników wylicytował lokal przy ul. Łukasiewicza 7 na Osiedlu Stałym. Okazuje się, że planuje przeznaczyć pomieszczenia na prowadzenie żłobka.

To „pierwsza jaskółka”, która może zapowiadać prawdziwy wysyp klubów dziecięcych oraz nowych, niepublicznych żłobków w Jaworznie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top