Kultura i rozrywka

BAiKA w Szczakowej

Piątkowy wieczór warto spędzić przy dobrej muzyce. Już 20 kwietnia w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej wystąpi zespół BAiKA.

BAiKA czyli duet Piotr Banach i Katarzyna Sondej w lutym wydał swoją debiutancką płytę pt. „Byty zależne” i teraz koncertuje w całym kraju. W najbliższy piątek zawita także do Jaworzna. Podczas koncertu w Domu Kultury w Szczakowej będzie można na żywo posłuchać utworów z tegoż właśnie debiutanckiego krążka.

Piotr Banach był założycielem i liderem zespołów Hey, Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum-Dum, a także muzykiem wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci. Pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej „Puk, puk” oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista. Kafi czyli Katarzyna Sondej to z kolei wokalistka, grająca również na gitarze i instrumentach klawiszowych, wcześniej związana z legnicką grupą StandBy.

Na płytę „Byty zależne” składa się czternaście autorskich kompozycji, których eklektyczna stylistyka – od rocka po elektronikę – szybko podbiła serca słuchaczy. Teksty grupy BAiKA, wykonywane mocnym i niepokornym wokalem Kafi, stanowią niezwykle przekonujące historie o życiu i wzajemnych relacjach międzyludzkich, w których każdy słuchacz może odnaleźć fragment siebie i swoich doświadczeń.

Koncerty tego niezwykłego duetu są ucztą nie tylko dla ucha, ale również dla oka, gdyż zespół wozi swoją własną „domową” scenografię, przez co ich występy przywodzą na myśl małe muzyczne spektakle.

W Szczakowej koncert odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19.00 w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej. Bilety w cenie 25 zł nabyć można na stronie http://bilety.mckis.jaw.pl/.

Najnowsze

To Top