Sport i rekreacja

Rolkuj po nadzieję po raz piąty

12 maja już po raz piąty na Sosinie odbędzie się charytatywna impreza „Rolkuj po nadzieję”, z której cały dochód przeznaczony będzie na dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Jazda na rolkach w ostatnich latach znów stała się niezwykle popularna. Wielu jaworznian w każdym wieku, gdy tylko pogoda na to pozwala, zakłada na nogi rolki i rusza w trasę. Korzystając z takiego zainteresowania tą dyscypliną sportu, od kilku lat w mieście organizowany jest wspólny przejazd rolkarzy, podczas którego zbierane są środki na rzecz jaworznickiego hospicjum. -Zapraszamy wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem – zachęcają organizatorzy.

W tym roku przejazd odbędzie się na trasie pętli o długości ok. 1,1 km. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 10 km. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia lub skrócenia dystansu w zależności od własnych możliwości.

Opłata startowa w formie cegiełek pobierana będzie w biurze zawodów przez Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Ustalone wartości udziału w imprezie a tym samym darowizny na rzecz placówki wynoszą 10 zł od osób dorosłych, które ukończyły 18 lat, 5 zł od dzieci w wieku 11-17 lat oraz bezpłatnie dla dzieci do 10 lat. Zgłoszenia elektronicznie do przejazdu są przyjmowane na stronie www.mckis.jaw.pl od poniedziałku 16 kwietnia do dnia 9 maja 2018 roku. Ci, którzy nie zgłoszą się wcześniej będą mieli możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów. Wcześniejsze zgłoszenia umożliwią przygotowanie odpowiedniej ilości upominków dla uczestników, którymi będą pamiątkowy numer startowy, dyplom oraz medal uczestnictwa. Medal otrzymają tylko te osoby, które zgłoszą elektronicznie udział do środy 9 maja 2018 roku. Osoby niepełnoletnie winny posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie.

W ramach akcji „Jeżdżę z głową w kasku” organizatorzy wprowadzili obowiązek posiadania kasku przez dzieci do 10 lat. -Pozostałych z uwagi na bezpieczeństwo gorąco namawiamy by zadbali o własne zdrowie i zabrali ze sobą nie tylko rolki, ale również kask ochronny – zachęcają organizatorzy.

Wspólny przejazd odbędzie się 12 maja 2018 roku na terenie OWR Sosina. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 10.30, start wspólny zaplanowano na godz. 12.00. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top