Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Czy do salonów Škody trafi nowa, mocno limitowana, designerska partia pojazdów (z czeska „vozidel”)? W ubiegłą niedzielę kolejowy transport samochodów tej marki padł w Jaworznie ofiarą „twórczych” zapędów wandala. Cztery škody uzyskały zupełnie nowe elementy lakiernicze wykonane sprayem. Policjanci wciąż poszukują kreatywnego lakiernika. Właściwie skoro Citroën ma swoje Picasso, to Ŝkoda mogłaby się pokusić o limitowaną serię samochodów zdobioną motywami secesyjnymi w stylu Alfonsa Muchy…

Wtorek, 10 kwietnia
Wieczorem dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do kilku samochodów znajdujących się na terenie auto-złomu w dzielnicy Pszczelnik. Złodziej z wnętrza samochodu Ford Ka ukradł radioodtwarzacz CD, a w innym zniszczył deskę rozdzielczą. Zgaszający straty oszacował na 700 złotych.

Środa, 11 kwietnia
55-letni pracownik PKP Cargo zgłosił się do komendy i poinformował o włamaniu do lokomotywy stojącej na bocznicy kolejowej. Sprawca wymontował, a następnie skradł elementy i przewody miedziane. Straty w tym przypadku są w toku ustalania.

W godzinach wieczornych policjanci interweniowali w dzielnicy Byczyna w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przywłaszczenia mienia. Według 33-letniej jaworznianki, jej były partner nie chce oddać rzeczy, pozostawionych przez nią w okresie, gdy mieszkali razem. Kobieta straty określiła na blisko 20 tys. złotych.

Czwartek, 12 kwietnia
W nocy dyżurny jaworznickiej policji został powiadomiony o wyłudzeniu. 29-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że osoba podająca się za Monikę P. podstępem uzyskała dane umożliwiające dokonanie nieautoryzowanego przelewu z banku. Z konta pokrzywdzonej zniknęło ponad 2,5 tys. złotych. Sprawę bada Wydział Kryminalny.

Wieczorem pracownik ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Krakowskiej, zgłosił na policję kradzież wyrobów alkoholowych. Nieznany sprawca skradł kilka butelek alkoholu różnej marki na łączną kwotę blisko 1 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 13 kwietnia
W środku nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali 21-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zauważyli na przystanku przy ulicy Matejki dziwnie zachowującego się młodego mężczyznę. W trakcie przeszukania jego plecaka stróże prawa znaleźli amfetaminę. Mężczyzna trafił do komendy, a niedozwolone środki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Przed południem zgłoszone zostało uszkodzenie samochodu. 75-letni mieszkaniec Jaworzna, zgłosił, że nieznany sprawca celowo porysował ostrym narzędziem jego zaparkowany samochód VW Passat. Straty w tym przypadku wynoszą 2 tys. złotych.

Niedziela, 15 kwietnia
Pracownik PKP poinformowała dyżurnego o uszkodzeniu transportu samochodów. Policjanci ustalili, że nieznany sprawca sprayem pomalował 4 samochody marki Skoda, a w jednym z nich urwał prawe lusterko. Straty w toku ustalania. Sprawę wyjaśnia Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

W godzinach popołudniowych na ulicy Inwalidów Wojennych patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowego Renaulta. W czasie rozmowy z 34-letnim mężczyzną, policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało kierowcy blisko 2 promile. Kilka godzin później na ulicy Nowowiejskiej policjanci drogówki zatrzymali tego samego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwym ponownie wsiadł za kierownicę samochodu, tym razem dostawczego Mercedesa. W tym przypadku pobrana została od 34-letniego kierowcy krew. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Najnowsze

To Top