Sport i rekreacja

Szachowe Grand Prix

Walka o tytuł najlepszego jaworznickiego szachisty nabiera tempa. Już w piątek odbędą się trzecie zawody z cyklu Grand Prix Jaworzna.

Tegoroczna edycja popularnej szachowej imprezy będzie się składała z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą do 9 listopada, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście. Za nami już pierwsze dwa turnieje, ale walka na szachownicy dopiero nabiera rumieńców.

W piątek 20 kwietnia odbędzie się trzeci z serii turniej. Tym razem ze względu na remont Hali Widowisko-Sportowej szachiści powalczą w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym. Początek zmagań o godzinie 16:30.

W Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, którzy przybędą na zawody i zgłoszą się bezpośrednio na sali gry pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej rundy. Turniej zostanie rozegrany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Do końcowej klasyfikacji zaliczone będą wyniki tych cykli, w których zawodnicy startowali, tak więc nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach. Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe. O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach. W przypadku równej ilości punktów decyduje suma małych bucholtzów, w dalszej kolejności wyższe zajęte miejsce w ostatnim turnieju. Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim, tempo gry w zależności od edycji: 10 minut na zawodnika (5 rund) lub 3 + 2 (4 rundy). Tym razem organizatorzy zdecydowali się, ze kwietniowy turniej rozgrywany będzie w tempie P’10.

Najnowsze

To Top