Bez kategorii

W poszukiwaniu „ISO miasta”

Rusza kolejna, II edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Muzeum Miasta Jaworzna – „ISO miasta”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Tym razem tematem przewodnim będzie miasto Jaworzno i jego natura. „Jaka jest natura Jaworzna?” – tak brzmi pytanie konkursowe skierowane do uczestników naszego konkursu. W odpowiedzi oczekujemy fotografii, z których wyłonione zostaną trzy najlepsze, i dla ich autorów zostaną wręczone nagrody. Fotografie konkursowe, wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową, można nadsyłać do 31 maja 2018 roku na e-maila: marcin.jania@muzeum.jaw.pl.

Zwycięzców poznamy początkiem czerwca. Całość przedsięwzięcia zakończy wystawa prac konkursowych, która będzie miała miejsce w Muzeum Miasta Jaworzna na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej szczegółów na www.muzeum.jaw.pl/isomiasta

Nagrody:

I nagroda

  • bon w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu fotograficznego w sklepie fotograficznym, nagrody książkowe.

II nagroda

  • udział w plenerowej sesji zdjęciowej u boku profesjonalnego fotografa Sławomira Kowalczyka z udziałem modelki, bon 200 zł na zakup akcesoriów fotograficznych w sklepie fotograficznym, nagrody książkowe.

III nagroda

  • nagrody książkowe.

O konkursie

Konkurs fotograficzny „ISO Miasta” to konkurs organizowany przez Muzeum Miasta Jaworzna pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2013 roku i miała charakter ogólnopolski. W pierwszej edycji konkursu wzięły udział osoby w różnym przedziale wiekowym, z odrębnych miejscowości, prezentując ujęcia różnych miast, nie tylko Jaworzna, choć takich prac było najwięcej. Finalną częścią konkursu była wystawa zorganizowana w budynku Muzeum Miasta Jaworzna, która miała miejsce 4 marca 2014 roku. Prezentowała ona najlepsze prace uczestników konkursu.

Celem konkursu jest łączenie wspólnej pasji wśród mieszkańców miasta Jaworzna i nie tylko. Pasją tą jest fotografia: profesjonalna, amatorska, wykonywana różną techniką oraz różnym sprzętem fotograficznym (mogą to być aparaty analogowe, cyfrowe, ale także telefony komórkowe, ipady etc.). Czyli w myśl zasady, że nie liczy się wielkość obiektywu tylko technika. Fotografia to jedna z wielu form zatrzymujących czas, przenosi nas do zdarzeń odległych. Celem konkursu jest także archiwizowanie, poprzez fotografie, otaczającej nas rzeczywistości, przestrzeni miasta Jaworzna. W muzealnictwie zdjęcia stanowią cenne źródło wiedzy. Każda fotografia, nawet ta wykonywana współcześnie, staje się historią. Twórzmy ją zatem wspólnie.

Projekt graficzny plakatu: Sławomir Śląski

Fotografia: DronView

Najnowsze

To Top