Sport

Waleczna młodzież z Jaworzna

W ostatnich tygodniach zawodnicy z klubów sportowych KSW Satori i KS Sparta Jaworzno startowali w kilku zawodach i wrócili z kilkoma cennymi medalami.

W niedzielę 15 kwietnia w hali AKS Niwka w Sosnowcu odbył się czwarty w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach startowało ponad pięciuset zawodników z prawie pięćdziesięciu klubów z całej Polski. Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w olimpijskiej dyscyplinie Judo kilkukrotnie stawali na podium. Swoje grupy wiekowe wygrali: Adela Niciarz kat -40kg, Dawid Machna kat -42kg, Szymon Łąka kat -34kg oraz Adam Łąka kat -27kg. Srebrne medale wywalczyli: Zofia Machna kat -22kg, Miłosz Królczyk kat -20kg oraz Nikodem Łukajczyk kat -24kg. Na trzecich lokatach uplasowali się Adam Barański kat -26kg i Grzegorz Guja kat -24kg.

W sobotę 22 kwietnia w hali MOSIR w Katowicach odbył się siódmy w tym sezonie turniej w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach startowało prawie czterystu zawodników z ponad dwudziestu klubów z całego kraju. Młodzi wojownicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno po widowiskowych walkach zdobyli kilkanaście medali. W konkurencji fighting na najwyższych stopniach podium uplasowali się: Aleksandra Masternak kat -52kg, Patryk Matusik kat -55kg, Hanna Kałuża kat -44kg, Paweł Kozakiewicz kat -41kg, Aleksander Olszówka kat -34kg, Szymon Łąka kat -34kg, Adam Łąka kat -27kg oraz Adela Niciarz kat -40kg. Drugie lokaty zdobyli Dawid Machna kat -42kg oraz Szymon Kałuża kat -27kg natomiast Joanna Kozakiewicz zajęła trzecią pozycję w kat -32kg. W parterowej konkurencji newaza złote medale wywalczyły Aleksandra Masternak w kat -52kg oraz Adela Niciarz w kategorii -40kg.

Kolejne zdobyte medale napawają optymizmem trenera Łukasza Proksę przed zbliżającym się międzynarodowym turniejem Silesian Open oraz Pucharem Polski w Ju-jitsu. Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Na początek długiego weekendu w Katowicach odbyły się kolejne zawody w ramach Ligi Dzieci i Młodzieży Ju Jitsu. Podczas tej imprezy błysnęli młodzi zawodnicy na co dzień trenujący w jaworznickiej Sparcie. W sumie w zawodach udział wzięło czworo spartan i każdy wrócił z medalem. Adam Bułaś okazał się najlepszy w Turnieju Młodych Mistrzów w wadze do 30 kg. Lena Dubiel wywalczyła sobie dwa srebra w wadze do 28 kg (kategoria U10) – po jednym w newazie i fightingu. W starszej kategorii (U12 do 32 kg) błyszczała Oliwia Taborska, która wygrała konkurencję fighting i zajęła drugie miejsce w konkurencji newazy. Brązowy medal padł za to łupem Emili Kurczyk, która rywalizowała w Turnieju Młodych Mistrzów w wadze do 30 kg.

Start w zawodach w ramach odbywał się w ramach zadania „Kształtowanie młodych charakterów poprzez aktywne spędzanie czasu na macie.” dotowanego ze środków Urzędu Miasta Jaworzna. -Dziękujemy jak zwykle za wsparcie: Kozacki Styl, AZOT Biznes PARK, Best Glass Zakład Szklarski Jaworzno, Fotobudka PhotoShow, Domy Pasywne ASKORP, Add4You – Agencja Reklamowa – mówią Spartanie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zawodnikom obu klubów!