Z miasta

Rusza XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„DO(WOLNOŚĆ) CZYTANIA” – pod takim hasłem ubiegać będzie organizowany już po raz piętnasty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jaworznicka Biblioteka każdego roku włącza się w obchody tego święta, proponując swoim czytelnikom udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

Tym razem Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w dniach 8-15 maja. Cała impreza jest swego rodzaju promocją czytelnictwa i bibliotek. Ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie przygotowała w tym roku ofertę adresowaną do wszystkich grup odbiorców. 8 maja o godz. 17.00 odbędzie się literacko-muzyczne wydarzenie zatytułowane „Nieobecni?”. Projekt poświęcony będzie pamięci zmarłych twórców: Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego. Podczas spotkania usłyszymy także kompozycje Piotra Goljata do słów: Juliana Tuwima, Jonasza Kofty i Jerzego Kozarzewskiego. Dzień później zapraszamy najmłodszych do wysłuchania baśni o „Kopciuszku”, którą usłyszymy w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Czwartek, 10 maja, poświęcony zostanie prezentacjom jaworznickich bibliotek szkolnych. Program imprezy obejmować będzie m.in.: głośne czytanie, spotkanie autorskie dla dzieci z Melanią Kapelusz, porady logopedy, zajęcia edukacyjno-rozrywkowe. W piątek 11 maja biblioteka będzie promować twórczość lokalnych autorów, a wieczorem zaprosi do udziału w filmowym maratonie pt. „Nocka z komedią”. 14 maja młodzież jaworznickich szkół będzie miała okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Katarzyną Ryrych. Obchody zakończą się 15 maja literacko-muzycznym spotkaniem pt. „Drużyna Mistrzów”, które poprowadzi Roman „Bosski” Lachowolski. Szczegółowy plan wydarzeń znaleźć można na poniższych plakatach:

 

Najnowsze

To Top