Sport i rekreacja

Ruszyły zapisy na rajd

Nordic walking szturmem zdobył serca jaworznian i nikogo już nie dziwią spacerowicze z kijami, którzy w wolnym czasie przemierzają miasto. Ruszyły już zapisy do kolejnej edycji największego miejskiego rajdu.

W tym roku Jaworznicki Rajd Nordic Walking obędzie się już po raz siódmy a jego trasa po raz kolejny przebiegać będzie przez malownicze obszary wokół Geosfery. Ostatnio w wielu dzielnicach regularnie odbywają się lokalne rajdy, które także cieszą się sporym zainteresowaniem. Bez wątpienia jednak najważniejszą imprezą dla miłośników spacerowania z kijkami pozostaje Jaworznicki Rajd organizowany corocznie od 2012 roku przez MCKiS. W ubiegłym roku, nawet mimo nie najlepszej pogody, na starcie stanęło ponad 400 uczestników. Tym razem rajd rozgrywany pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna i Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego odbędzie się 16 czerwca. Uczestnicy do wyboru będą mieli dwa warianty trasy – 6 km dla grupy rekreacyjnej oraz 9 km dla grupy zaawansowanej. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 11:00, biuro zawodów będzie czynne od godziny 9:30 do 10:45

W poniedziałek 7 maja ruszyły zapisy do udziału w rajdzie i już pierwszego dnia na liście znalazło się ponad 100 uczestników. Panel zgłoszeń będzie czynny do 13 czerwca. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych. Każdy zawodnik, który zgłosi się do imprezy w wyznaczonym przez organizatorów czasie przez panel zgłoszeniowy i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają dyplom ukończenia Rajdu. Organizatorzy przewidują też nagrody rzeczowe dodatkowe i upominki dla uczestników imprezy – w tym dla najstarszego i najmłodszego uczestnika.

Panel do zapisu na Rajd

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top