Z miasta

Od poniedziałku nowe połączenie, „czternastka” dojedzie do Strefy Przemysłowej

Już od najbliższego poniedziałku (14 maja) zmieni się trasa autobusowej linii 314. Autobus dotrze do Strefy Przemysłowej i będzie zatrzymywał się na nowych przystankach przy ul. Lema. Ułatwi to dojazd do pracy osobom zatrudnionym w przedsiębiorstwach ulokowanych w Strefie.

W Strefie Przemysłowej powstały trzy nowe przystanki autobusowe – „Dąbrowa Narodowa Lema”, „Strefa Przemysłowa III” i „Strefa Przemysłowa II”. Od najbliższego poniedziałku (14 maja) obsługiwać je będzie autobus linii 314. W dni powszednie przewidziano 6 par kursów, które docierać będą do Strefy Przemysłowej, ułatwiając sporej grupie pracowników dotarcie do przedsiębiorstw tam zlokalizowanych i powrót do domu po pracy.

– PKM Jaworzno nieustannie wsłuchuje się w głos pasażerów i stara się zaspokoić zbiorowe potrzeby mieszkańców Jaworzna w zakresie dostępności oferty i obsługiwania poszczególnych rejonów miasta. Stąd decyzja o uruchomieniu nowych przystanków w Strefie Przemysłowej i włączeniu ich do obsługi przez linię 314, która jest jedną z najdłuższych wewnątrzmiejskich linii – informuje Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

W związku z włączeniem do obsługi nowych przystanków i wyłączeniem przystanku „Siłownia”, od 14 maja dojdzie do zmian w rozkładzie jazdy autobusów linii 314. W celu lepszej koordynacji z odjazdami linii 314, zmiany zajdą także w rozkładzie jazdy linii 306.

Najnowsze

To Top