Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Krzepką mamy młodzież w Jaworznie. Policja aresztowała szajkę, w skład której wchodził 16-latek, 21-latek i 22-latek. Skradli oni z terenu budowy pół tony przewodów miedzianych. Czyli przypadało 166 kg „na głowę”. Szkoda, że swój zasób sił i energii poświęcili na popełnienie kradzieży, zamiast na uczciwą pracę.

Wtorek, 8 maja
Po południu policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Tuwima 29-letniego mężczyznę, który kierował seatem, pomimo zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworznie.

Środa, 9 maja
W godzinach rannych dyżurny jaworznickiej policji został powiadomiony o zniszczeniu zaparkowanego przy ulicy Tuwima samochodu marki Jaguar. 27-letni właściciel samochodu zgłosił, że nieznany sprawca celowo wybił szyby boczne, rozbił reflektor i ostrym narzędziem pociął tapicerkę. Straty w toku ustalania. Wandala poszukuje policja.

W samo południe 80-letni mieszkaniec ul. Abstorskich zgłosił, że podczas kłótni sąsiedzkiej, mężczyzna ubliża mu słowami wulgarnymi i grozi pozbawieniem życia. W tej sprawie prowadzone są czynności sprawdzające.

Czwartek, 10 maja
Policjanci prewencji zatrzymali trzy młode osoby w wieku 14, 16 i 17 lat, które dzień wcześniej uciekły z Ośrodka Wychowawczego w Rudzie Śląskiej. Czynności w tej sprawie prowadzi zespół ds. nieletnich i patologii jaworznickiej policji.

Do komendy policji zgłosiła się 27-letnia kobieta i powiadomiła dyżurnego o tym, że jej mąż od pewnego czasu wszczyna awantury podczas których znęca się psychicznie nad nią i jej rodziną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Piątek, 11 maja
Przed północą na ulicy Wróblewskiego policjanci zatrzymali trzech jaworznian w wieku 16, 21 i 22 lat, którzy na terenie budowy, skradli pół tony przewodów miedzianych. Straty w trakcie ustalania. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny.

Sobota, 12 maja
W godzinach popołudniowych do komendy zgłosił się 66-letni jaworznianin i powiadomił o włamaniu do altanki działkowej ROD przy ulicy Długoszyńskiej. Sprawca wyłamał okno domku i ze środka skradł elektronarzędzia i sprzęt rtv. Pokrzywdzony straty oszacował na 4 tys. złotych.

W sobotni wieczór policyjni wywiadowcy zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w jednym z lokali gastronomicznych na Podwalu, skradł innemu klientowi kurtkę, w której znajdował się portfel oraz telefon komórkowy. Odzyskane rzeczy trafiły do właściciela.

Niedziela, 13 maja
Kradzież biżuterii zgłosiła 47-letnia mieszkanka Jaworzna. Kobieta poinformowała policjantów, że jej były partner 57-letni mieszkaniec Trzebini, ukradł jej wyroby ze złota. Według zgłaszającej, mężczyzna też jest sprawcą kradzieży opon samochodowych. Łączna suma strat została określona na 3,5 tys. złotych.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top