Bezpieczeństwo

Śmiertelny wypadek na Leopoldzie

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj nad ranem na Drodze Krajowej 79. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Lipową, jadący w kierunku Katowic tir zderzył się z seatem. Niestety pomimo starań lekarzy, zmarła 27-letnia kobieta, która kierowała seatem. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz to, w jaki sposób doszło do wypadku.

Kilka minut po godz. 4.00 dyżurny policji otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Lipową. Natychmiast w to miejsce skierowany został patrol drogówki, a po chwili w tym rejonie znajdowały się już wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierowca samochodu ciężarowego scania, poruszał się aleją Jana Pawła II w kierunku Katowic. Znajdując się w rejonie skrzyżowania z ul. Lipową, na jego pas ruchu wyjechał z prawej strony samochód seat i sytuacja ta doprowadziła do zderzenia obu tych pojazdów. Jak się później okazało, osobówką kierowała 27-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. Ponieważ kobieta została zakleszczona w samochodzie, strażacy musieli użyć sprzętu specjalistycznego, aby ją wydobyć. Mimo starań lekarzy, poszkodowanej nie udało się uratować.

Na miejsce przybył prokurator, grupa dochodzeniowo-śledcza jaworznickiej policji i biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Miejsce zdarzenia zostało przez mundurowych zabezpieczone. Policjanci kierowali pojazdy w kierunku Katowic przez ulicę Lipową, Piekarską, Wiejską i Szczakowską, skąd można z powrotem wjechać na DK-79.

Policjanci drogówki ustalili, że kierowca tira był trzeźwy, a z jego relacji wynika, że nie był w stanie uniknąć zderzenia. Na miejscu cały czas trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku.

-Warunki na drogach są trudne, prognozy nie napawają optymizmem, a opady i panująca aura utrudniają widoczność. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, maksymalnej koncentracji podczas jazdy i zdjęcie nogi z gazu. Uważajcie na siebie! – proszą jaworzniccy policjanci.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top