Z miasta

Bilet roczny za 180 zł już od 4 czerwca

Już za niewiele ponad tydzień – od poniedziałku 4 czerwca – wchodzi w życie nowa, rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno. Bilet roczny na wszystkie linie z nieograniczoną liczbą przesiadek w cenie w cenie 180 zł (ulgowy 90 zł). „Bądź eko – wybierz autobus!” – zachęca PKM Jaworzno. Teraz nie tylko eko, ale także niezwykle tanio.

– Oferujemy naszym pasażerom nie tylko ekologiczne i komfortowe warunki podróżowania elektrycznymi autobusami, nie tylko punktualność i pewność dotarcia do celu podróży, ale także przejazdy kosztujące mniej. Nowy bilet roczny za 180 zł, to możliwość nieograniczonego korzystania z przejazdów autobusami PKM Jaworzno w cenie 50 groszy dziennie. Czyli pasażerowie mogą poruszać się wszystkimi liniami za dzienną równowartość ceny paczki chusteczek higienicznych – zwraca uwagę Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

Bilet roczny jest świadectwem nieco innego podejścia – innej filozofii – w transporcie publicznym. Nowy bilet można bowiem porównać do rocznego abonamentu, który umożliwia korzystanie z pełnej oferty PKM Jaworzno. Na jego podstawie pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami sieci jaworznickiego przewoźnika (także tymi do Chrzanowa, Katowic, Mysłowic i Sosnowca) i dokonywać nieograniczonej liczby przesiadek.

Sprzedaż biletów rocznych w cenie 180 zł i ulgowych za 90 zł rozpocznie się w poniedziałek, 4 czerwca. Będą one dostępne w stacjonarnych punktach sprzedaży PKM Jaworzno, w sklepie internetowym, a także w nowej aplikacji na urządzenia mobilne.

– Wszystkie systemy informatyczne PKM Jaworzno zostały już przygotowane na wdrożenie nowej taryfy. Bilet roczny będzie „kodowany” na Jaworznickiej Karcie Miejskiej, podobnie jak było to w przypadku dotychczasowych biletów okresowych. Zachęcamy wszystkich pasażerów do skorzystania z nowej oferty. Jednocześnie informujemy, że w sprzedaży znajdą się pozostałe bilety okresowe w nowych cenach. W sprzedaży pozostaje również, cieszący się olbrzymią popularnością, bilet dzienny za 5 zł – dodaje Maciej Zaremba.

Czy PKM Jaworzno spodziewa się „szturmu” pasażerów na swoje punkty sprzedaży w związku z wprowadzeniem biletu rocznego za jedyne 180 zł?

– Oczywiście bardzo chcielibyśmy, żeby mieszkańcy skorzystali z naszej nowej oferty i przesiedli się do autobusów PKM Jaworzno. Po to przecież zaproponowaliśmy tak atrakcyjne taryfy. Liczymy, że przyciągniemy nowych pasażerów, którzy dojdą do wniosku, że jazda autobusem nie dość, że jest bardziej ekologiczna, to ponadto bardziej się opłaca – wyjaśnia rzecznik PKM Jaworzno. – Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że duża część naszych regularnych pasażerów dysponuje nadal ważnymi biletami okresowymi. Oni będą dokonywać zakupów stopniowo w miarę ich wygasania. Dlatego oczekujemy, że „fala” popularności biletów rocznych będzie rozłożona w czasie – dodaje rzecznik.

Prezydent Paweł Silbert:

– Jesteśmy przekonani, że współczesną miejskość tworzy transport publiczny. Miasta, które mają słabą komunikację zbiorową „usychają”. Są nieprzyjazne dla swych mieszkańców. Zatłoczone, głośne, odstręczające. Nie da się zmusić mieszkańców do tego, by korzystali z transportu publicznego, ale można ich do tego zachęcić. Ludzie muszą chcieć korzystać z komunikacji zbiorowej. A będą chcieli, gdy będzie wygodna, tania, punktualna i pewna. Nasze miasto stworzyło dobry system transportu. Dziś chcemy, by jego potencjał uczynił życie w Jaworznie jeszcze lepszym. Proponujemy zupełnie nowe, w skali kraju nowatorskie, taryfy.

Najnowsze

To Top