Bezpieczeństwo

Bezpieczny weekend

Dzisiaj o godz. 6.00 Policja rozpoczęła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców. Akcja potrwa do poniedziałku.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą nadzorować główne ciągi komunikacyjne, drogi wjazdowe i wyjazdowe do miasta, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się zatorów upłynniać ruch oraz kierować pojazdy na drogi objazdowe.

Ponadto funkcjonariusze drogówki zwrócą uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających „na trzeciego”.

Przypominamy, że siadając za kierownicą samochodu powinniśmy zadbać o to, by podróż była przyjemnością. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Jednocześnie po raz kolejny zwracamy uwagę, że nawet niewielka ilość alkoholu zaburza naszą percepcję; niewskazane jest także kierowanie pojazdem następnego dnia po spożyciu alkoholu.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top