Z miasta

Bawiliśmy się podczas Święta Rodziny

Około 7.000 mieszkańców wzięło udział w Święcie Rodziny, które odbyło się w weekend 26 i 27 maja w Parku Podłęże. Dwa dni atrakcji, których punktem kulminacyjnym był występ góralskiej kapeli „Baciary”. Trzecia do tej pory edycja jaworznickiego Święta Rodziny była zdecydowanie najbardziej udana i najbardziej urozmaicona. Lokalne święto przyciągnęło uczestników także z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Mysłowic.

 

Tegoroczne Święto Rodziny odbyło się w weekend 26 i 27 maja. Na potrzeby wspólnego spędzenia czasu zaaranżowano Park Podłęże, który wkrótce przejdzie prawdziwą metamorfozę, dzięki sporemu dofinansowaniu ze środków europejskich. Całość terenu, na którym przebiegało Święto Rodziny została podzielona na specjalne strefy, w których skorzystać można było z różnorodnych atrakcji.

– Święto Rodziny udowadnia, że lubimy spotykać się w rodzinnej, serdecznej atmosferze i wspólnie się bawić. Podczas tegorocznej edycji mogliśmy sprawdzić potencjał Parku Podłęże dla organizacji tego typu plenerowych, piknikowych wydarzeń. Myślę, że ta lokalizacja była przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i jestem przekonany, iż po rychłej modernizacji park jeszcze bardziej zyska pod tym względem – zauważa Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS. – Przypominam także, że Świętem Rodziny zainaugurowaliśmy projekt Aktywne Dzielnice. W jego ramach proponujemy cykl pikników i festynów rodzinnych, które będą odbywać się co weekend w innej dzielnicy Jaworzna. Projekt stanowi element miejskiego programu Jaworzno Wspiera Rodziny.

W pierwszy dzień Święta Rodziny – sobotnie popołudnie 26 maja – dzieci i rodziny wzięły udział w „Podróży Dookoła Świata”. Najmłodsi odwiedzali trzy wioski tematyczne z różnych zakątków świata, ponadto mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach m.in. tworzenia flakoników z butelek i ze sznurka, tatuaży z brokatu, malowanie farbami świecącymi w ciemności. Każdy znalazł coś dla siebie w strefach: malucha, zdrowia, rekreacyjnej i gastronomicznej. Oprócz tych atrakcji przygotowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Tego dnia nie zabrakło wesołego miasteczka ze zjeżdżalniami. Rodziny wraz z władzami miasta posadziły również rabatę kwiatową, układając napis „RODZINA” – to symboliczne miejsce, o które będą dbali mieszkańcy. Pierwszy dzień Święta Rodziny zakończył koncert zespołu „Baciary”, który przyciągnął prawdziwe tłumy widzów.

Kolejnego dnia rodziny przeniosły się w krainę bajek do świata Flinstonów i disneyowskich księżniczek. Najmłodsi brali udział w warsztatach m.in. z robienia lizaków, kwiatów z osikowego drewna. Chętnie też malowali sobie twarze. Ponadto starsi wielbiciele „Władcy Pierścieni” brali udział w prezentacji i zagadkach ze świata Tolkiena.

Ponownie stworzono strefy atrakcji. Największą popularnością cieszyła się tym razem strefa zdrowia, gdzie rodzice mogli między innymi skonsultować ze specjalistami rehabilitacji zagadnienia związane z prawidłowym rozwojem dziecka.

Na scenie okazję do zaprezentowania się w zabawowej formule otrzymali młodzi aspirujący artyści. Odbywały się też konkursy.

– Bardzo się cieszę, że jaworznickie rodziny tak licznie bawiły się podczas Święta Rodziny. Wybraliśmy nowe miejsce – Park Podłęże, który sprawdził się idealnie. Razem z mieszkańcami świetnie bawiliśmy się podczas koncertu, a każda z przygotowanych stref cieszyła się popularnością – mówi Monika Bryl, zastępca prezydenta miasta i inicjatorka Święta Rodziny w naszym mieście.

Najnowsze

To Top