Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Przykre zdarzenie, psujące plany urlopowe, przytrafiło się 24-letniej mieszkance Jaworzna. Wynajęła ona nad morzem domek letniskowy, który jak się okazało… w ogóle nie istniał. Wynajmujący również rozpłynął się w powietrzu jak kamfora. Taka nadmorska fatamorgana. „Chata Morgana” nad Bałtykiem można rzec. Niestety wpłacone przez oszukaną jaworzniankę pieniądze były jak najbardziej realne, zepsuty urlop również.

Poniedziałek, 28 maja
Po południu dyżurny policji otrzymał informację o kolizji drogowej w Ciężkowicach. Na miejscu okazało się, że 38-letni sprawca zdarzenia, kierowca samochodu ford, jest dodatkowo nietrzeźwy. Policjanci w jego organizmie stwierdzili 2 promile alkoholu. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Do komendy policji zgłosił się 30-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował o tym, że znany mu osobiście mężczyzna grozi, iż zniszczy jego samochód. Zgłaszający obawia się spełnienia groźby. Policjanci rozpoczęli czynności sprawdzające.

Wtorek, 29 maja
Kilka minut po godz. 12.00, 33-letni pracownik sklepu z produktami RTV AGD poinformował policję, że nieznany sprawca skradł z ekspozycji sklepowej telefon komórkowy iPhone 8. Straty zostały oszacowane na 3,3 tys. złotych.

42-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca przywłaszczył rzeczy należące do jego syna pozostawione przez nieuwagę w aptece. Sprawca zabrał telefon komórkowy Samsung Galaxy A5, słuchawki oraz pieniądze. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na 1 tys. złotych.

Środa, 30 maja
W godzinach rannych dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do jednego z pomieszczeń na terenie budowy przy ulicy Kolejarzy. Sprawca pokonał zabezpieczenia drzwi i z wnętrza skradł dwa laptopy marki DELL wartości ponad 4 tys. złotych. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 1 czerwca
24-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że za pośrednictwem portalu „Olx.pl” wpłaciła na wskazane konto ponad 600 złotych na poczet pobytu nad morzem. Po pewnym czasie okazało się, że wynajęty domek letniskowy nie istnieje oraz nie ma możliwości skontaktowania się z osobą wynajmującą.

W piątkowe popołudnie dzielnicowy zatrzymał 21-latka, u którego w mieszkaniu w Szczakowej podczas wykonywania czynności służbowych znalazł kilka gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjny magazynie.

Policyjni wywiadowcy na ulicy Piekarskiej zatrzymali 23-letniego jaworznianina, który kierował samochodem pomimo zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Pszczynie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

37-letnia kobieta poinformowała jaworznicką policję o pobiciu jej syna. Według zgłaszającej, 14-latek został zaatakowany w rejonie Galeny przez kilku młodych chłopaków. Pokrzywdzony doznał obrażeń nosa i ogólnych potłuczeń. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Najnowsze

To Top