Sport i rekreacja

Patryk Urban drużynowym Wicemistrzem Europy!

W dniach 1-3 czerwca w hali sportowej Arena Gliwice odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Ju-jitsu. W zawodach pod auspicjami Światowej Federacji Ju-jitsu udział wzięło dwadzieścia jeden krajów starego kontynentu. W tej zrobionej z wielkim rozmachem imprezie w grupie wiekowej seniorów debiutował Patryk Urban.

Zawodnik Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami Europy w kategorii senior -62kg. Młody jaworznianin rywalizujący w konkurencji fighting bez kompleksów przystąpił do turnieju i w gliwickiej Arenie zaprezentował się bardzo dobrze. W turnieju indywidualnym skutecznie stosował ciosy i kopnięcie po których wchodził do zwarcia. Po bardzo wyrównanych pojedynków musiał uznać wyższość zawodników z Niemiec oraz Włoch i odpadł z dalszej rywalizacji o medale. Dobra postawa na macie została jednak doceniona przez trenera kadry i jaworznianin został powołany na turniej drużynowy, w którym walki toczył w kategorii -70kg. Pomimo dużej niedowagi Patryk Urban nie zawiódł Polskiej drużyny, która pokonując Austriaków oraz Belgów dotarła do finału, w którym nieznacznie uległa reprezentacji Francji. W końcowej klasyfikacji Polacy z naszym zawodnikiem w składzie zostali Wicemistrzami Europy Seniorów w Ju-jitsu.

Trener Łukasz Proksa jest zadowolony z postawy swojego wychowanka na macie, który udźwignął presje startu w zawodach tak wysokiej rangi i godnie reprezentował biało czerwone barwy. Szkoleniowcy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno liczą na kolejne powołania do kadry narodowej Polskiego Związku Ju-jitsu oraz udane starty jego podopiecznych w zawodach międzynarodowych.

Przygotowanie do startu w zawodach odbyły się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top