Kultura i rozrywka

Dla kogo Złote Pióro?

Już w piątek 15 czerwca o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie 22. Edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach obchodów Dni Jaworzna.

Do tegorocznej odsłony rywalizacji zgłoszono 219 prac młodych literatów z całej Polski. Podczas gali finałowej, laureatom wręczone zostaną nagrody – pióra i kałamarze, ufundowane przez Prezydenta Miasta – Patrona Honorowego Konkursu, jak również pamiątkowe medale, dyplomy oraz egzemplarze publikacji ze zwycięskimi i wyróżnionymi utworami. Oprawę muzyczną spotkania zapewnią Marlena Budak i Kamila Kurzeja z Teatru Sztuk w Jaworznie.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem: Biblioteki Śląskiej, Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: Portal MojeJaworzno, gazety lokalne: „Extra” i „Puls Jaworzna”, Magazyn Reklamowy „Żółty Jeż”.

Organizatorzy wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Edukacji Kultury i Sportu oraz Biuro Promocji i Informacji UM w Jaworznie.

Najnowsze

To Top