Z miasta

Trawa jak dywan. Nowe boiska sportowe za łączną sumę blisko 6 mln zł

Na koniec czerwca zaplanowane jest zakończenie budowy i oddanie do użytku kompleksu treningowego na Stadionie Miejskim przy u. Krakowskiej. Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 22 w Jeleniu przeszło już odbiory techniczne, natomiast nowa infrastruktura sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym zostanie oddana do użytku w wakacje. Na realizację wszystkich tych inwestycji sportowych Wydział Inwestycji Miejskich ubiegał się skutecznie o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tu, gdzie niegdyś mieściła się niezagospodarowana część terenu przy stadionie „Victorii”, teraz zagościła na stałe trawa jak dywan. Idealnie równa i bezpieczna nawierzchnia z trawy syntetycznej trzeciej generacji (zgodna z certyfikatem FIFA 2 Stars). Właśnie kończą się prace związane z budową Piłkarskiego Centrum Szkoleniowego na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej.

Zakończenie robót przewidywane jest na koniec czerwca, czyli zgodnie z terminem wyznaczonym w przetargu i umowie. Aktualnie trwają ostatnie prace montażowe związane z elektroniczną tablicą wyników i oprawami oświetleniowymi.

Kompleks treningowy wyrósł obok głównego boiska na Stadionie Miejskim. Nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i odrębnymi trybunami posiada wymiary 100m na 60 m (pełnowymiarowe pole gry). Aby umożliwić prowadzenie symultanicznych treningów kilku grup lub jednoczesnych rozgrywek turniejowych, obiekt posiada możliwość podzielenia na dwa mniejsze boiska o wymiarach 56 na 26 m z przenośnymi i instalowanymi do podłoża parami bramek.

Kompleks treningowy wyposażono w sztuczne oświetlenie, które pozwoli na prowadzenie zajęć po zmroku. Dzięki zastosowaniu trawy syntetycznej obiekt może być wykorzystywany także w zimie, ponieważ tego typu nawierzchnia nie zmienia swych właściwości pod wpływem niskich temperatur. Wystarczy ją regularnie odśnieżać i pokryć specjalistycznym granulatem.

Inwestycja kosztuje blisko 4 mln zł, z czego 1,5 mln zł zapewniła dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kolejne 627 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki Jaworzno otrzymało na kompleksową modernizację boisk przy Szkole Podstawowej nr 22 w Jeleniu oraz I Liceum Ogólnokształcącym na Podwalu. Obie inwestycje kosztują łącznie prawie 2 mln zł (688 tys. zł obiekt przy SP nr 22 i 1,3 mln zł przy I LO).

Wielofunkcyjne boisko przy szkole w Jeleniu jest już gotowe i przeszło niezbędne odbiory techniczne. Będzie można tu na bezpiecznej nawierzchni uprawiać piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Infrastrukturę uzupełniono o bieżnię sprinterską (60 m) oraz rozbieg do skoku w dal.

Modernizacja obiektu przy LO I nadal trwa i zostanie ukończona w wakacje, tak by młodzież licealna mogła z niego korzystać już od początku roku szkolnego. Szkoła wzbogaci się w ten sposób o boisko wielofunkcyjne, infrastrukturę lekkoatletyczną oraz siłownię do street work-outu.

Oba przyszkolne obiekty wyposażone będą w monitoring, sztuczne oświetlenie, węzły sanitarne oraz elementy małej architektury.

Prezydent Paweł Silbert:

– Postawiliśmy na rozwój infrastruktury sportowej i skutecznie ubiegamy się o pieniądze z zewnątrz na ten cel. Każdy z naszych trzech nowych kompleksów powstaje z udziałem dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wspieramy i będziemy wspierać szkolenie dzieci i młodzieży, ponieważ uważam, że właśnie sportowe szkolenie od najmłodszych lat, szlifowanie utalentowanych diamentów, może decydować o ich przyszłej karierze i przyszłych sukcesach polskich sportowców. Dlatego budujemy obiekty treningowe, a klubom i stowarzyszeniom sportowym, które stawiają na szkolenie dzieci, oferujemy system dotacji na ten cel.

Najnowsze

To Top