Bezpieczeństwo

Groźne dopalacze

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jaworznickiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 18-letniego mężczyzny. Nastolatek zażył tzw. dopalacz. Konsekwencje tej lekkomyślnej decyzji okazały się bardzo poważne w skutkach.

W niedzielę 17 czerwca policjanci z jaworznickiej komendy zostali powiadomieni, że w placówce wychowawczej na terenie naszego miasta 18-letni wychowanek najprawdopodobniej zatruł się tzw. „dopalaczem”. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że chłopak zapalił susz nieznanego pochodzenia, który spowodował utratę przytomności i potrzebę wezwania pogotowia ratunkowego. Intensywna praca kryminalnych doprowadzała do zatrzymania jeszcze tego samego dnia 22- letniego mieszkańca Mysłowic, który może mieć związek z tą sprawą.

Apelujemy do osób, by nie lekceważyły własnego życia czy zdrowia i nie zażywały żadnych podejrzanych substancji. Spożycie specyfiku o nieznanym składzie i nieznanego pochodzenia może zakończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. Niezależnie od działań Policji, ważnym jest przede wszystkim uświadomienie szczególnie młodym ludziom, że dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może wiązać się z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy gdy nas do tego namawia.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top