Sport

Spartanie z medalami

Pięć cennych medali wywalczyli zawodnicy Sparty Jaworzno podczas turnieju Silesian Open Ju Jitsu.

Na początku czerwca w Mysłowicach odbyła się impreza organizowana przez Śląski Związek Ju Jitsu. Spartanie na zawody pojechali w skromnej trzyosobowej ekipie, ale i tak dali się zapamiętać z jak najlepszej strony.

Najlepiej spisał się Marcel Hulbój, który po dłuższej przerwie od startów walczył w trzech kategoriach i w każdej z nich zdobył medal. W konkurencji Ne Waza U15 – 45 kg po wygranych walkach Marcel wywalczył złoto. W konkurencji Fighting bez I Fazy U15 – 45 kg sięgnął po srebro, natomiast w konkurencji Fighting U15 – 45 kg jaworznianin uplasował się na najniższym stopniu podium. W kategorii seniorów wystartował również trener Tomek Martyka, który w dwóch konkurencjach zdobył dwa medale. Zawodnik Sparty okazał się najlepszy w konkurencji Fighting Senior – 85 kg, natomiast w konkurencji Ne Waza Senior – 85 kg zaliczył srebro. W zawodach startowała też Oliwia Taborska, która tym razem nie zdobyła medalu, ale godnie reprezentowała klub i całe miasto.

Start w zawodach odbywał się w ramach zadania „Kształtowanie młodych charakterów poprzez aktywne spędzanie czasu na macie” dotowanego ze środków Urzędu Miasta Jaworzna. Spartanie dziękują wszystkim swoim partnerom: Unia Jiu Jitsu, Kozacki Styl, AZOT Biznes PARK, Best Glass Zakład Szklarski Jaworzno, Fotobudka PhotoShow, Domy Pasywne ASKORP,Add4You – Agencja Reklamowa.