Bezpieczeństwo

Aresztowany za znęcanie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 30-letni jaworznianin, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Decyzję te podjął sąd na wniosek policji i prokuratury. Sprawca został zatrzymany przez mundurowych po kolejnej awanturze, którą wszczął w stanie nietrzeźwości. Za przemoc domową grozi mu do 5 lat za kratami.

W jednym z mieszkań w dzielnicy Podwale od kwietnia br. rozgrywał się prawdziwy dramat. 30-letni jaworznianin dopuszczał się rękoczynów wobec bliskich. Młody mężczyzna co rusz wszczynał awantury w stanie nietrzeźwości, w trakcie których bił 52-letnią matkę i 54-letniego ojca. Groził im śmiercią i zwracał się do nich wulgarnymi słowami. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymywali 30-latka i umieszczali go w areszcie lub izbie wytrzeźwień.

Fakt ten nie wpłynął jednak na zmianę jego postępowania wobec bliskich. W dalszym ciągu znęcał się nad matką i ojcem. Groził im też śmiercią. Po kolejnej awanturze, sprawca został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. Wówczas znalezione zostały również przy nim narkotyki. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. W piątek sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet na okres 5 lat.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top