Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Okazuje się, że jednak nie cała Polska kibicowała reprezentacji grającej w niedzielę mecz o wszystko. Trzech mieszkańców powiatu będzińskiego wolało zamiast emocji piłkarskich przeżywać emocje związane z kradzieżą przewodów kolejowej sieci trakcyjnej w Szczakowej. Wynik podobny jak w Kazaniu – 3:0 dla reprezentacji Policji i SOK.

Poniedziałek, 18 czerwca
Mieszkanka Jaworzna powiadomiła dyżurnego policji o próbie oszustwa na tzw. policjanta. Zgłaszająca odebrała telefon od nieznanej kobiety, która podała się za policjantkę CBŚ. Przedstawiła się podając fałszywe dane i twierdząc, że policja planuje akcję próbowała nakłonić jaworzniankę do przekazania swoich oszczędności. Na szczęście mieszkanka Jaworzna nie dała się oszukać.

Wtorek, 19 czerwca
W godzinach rannych policjanci kryminalni wkroczyli do jednego z mieszkań przy ulicy Matejki i zatrzymali 28-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania mieszkania śledczy znaleźli blisko 50 gramów marihuany. Zatrzymany trafił do komendy, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Po południu policjanci prewencji w trakcie interwencji domowej w mieszkaniu przy ulicy 11 Listopada zatrzymali 30-letniego jaworznianina, który po raz kolejny próbował pobić swoich rodziców. Ponadto, w trakcie zatrzymania mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Policjanci ustalili również, że 30-latek w związku z wcześniejszymi interwencjami, posiada na swoim koncie zakaz zbliżania się do swoich rodziców wydany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Sprawca trafił do aresztu.

Środa, 20 czerwca
Przed północą na ulicy Katowickiej policjanci drogówki zatrzymali 30-letniego jaworznianina, który pomimo postanowienia sądu dotyczącego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, kierował samochodem skoda i spowodował kolizję drogową z innym pojazdem. Sprawa trafi do sądu.

Czwartek, 21 czwartek
W godzinach rannych do komendy policji zgłosił się 41-letni mieszkaniec Jaworza i powiadomił o uszkodzeniu swojego samochodu. Najprawdopodobniej w nocy nieznany dotąd sprawca celowo wybił tylną szybę w zaparkowanym przy ulicy Krzywej samochodzie volkswagen. Ponadto, wandal ostrym narzędziem porysował powłokę lakierniczą tylnej części samochodu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Po południu na ulicy Grunwaldzkiej policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce wywrócenia się motorowerzysty. Na szczęście 52-letniemu kierowcy skutera nic się nie stało. Po krótkiej rozmowie z kierującym, policjanci już znali przyczynę zdarzenia. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Przed wieczorem dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do piwnicy przy ulicy Jaśminowej. Na miejscu okazało się, że nieznany sprawca pokonał zabezpieczenie drzwi wejściowych do pomieszczenia piwnicznego, a następnie ze środka skradł rower górski marki Kross o wartości 1,5 tys. złotych. Sprawą zajął się wydział kryminalny.

Sobota, 23 czerwca
Dwóch mężczyzn w wieku 20 i 48 lat trafiło w ręce kryminalnych po tym, jak w ich mieszkaniach podczas przeszukania policjanci znaleźli łącznie blisko 170 gramów marihuany. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Niedziela, 24 czerwca
W nocy w rejonie ulicy Batorego patrol SOK wspólnie z policjantami zatrzymali na gorącym uczynku trzech młodych mężczyzn w wieku 20, 21 i 22 lat, którzy kradli przewody zasilające urządzenia szlaku kolejowego. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu będzińskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top