Sport i rekreacja

Rajd na orientację już wkrótce

W sobotę 14 lipca odbędzie się czwarta edycja Rajdu Rowerowego i Pieszego Na Orientację organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Trwają zapisy do udziału w tej imprezie.

Można by odnieść wrażenie, że we współczesnym świecie umiejętność korzystania z papierowej mapy i poruszanie się na dłuższych dystansach bez pomocy GPS-u powoli zanika. Jaworznianie zdają się jednak zaprzeczać tej tezie i regularnie udowadniają, że orientacja w terenie jest ich mocną stroną.

Podczas czwartego Rajdu Rowerowego i Pieszego na orientację uczestnicy będą mieli do wyboru cztery trasy, dwie o charakterze pieszym (15 km i 25 km) i dwie o charakterze rowerowym (25 km i 50 km). Zadaniem startujących będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie, w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. Droga pomiędzy punktami jest dowolna, a jej wybór należał będzie do uczestników. Punkty kontrolne będą specjalnie oznaczone , a ich lokalizacja zaznaczona na mapach, które rozdane zostaną uczestnikom przed startem. Poza otrzymanymi mapami zawodnikom nie wolno korzystać z innych udogodnień w postaci chociażby map cyfrowych czy GPS-a.

Jak co roku prowadzona będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn oraz klasyfikacja junior (dzieci i młodzież do 18 lat – rocznik 2000 i młodsi) na każdej z tras. Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się w regulaminie imprezy, który dostępny jest na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Także tam znaleźć można formularz zgłoszeniowy. Panel zgłoszeń będzie czynny do 10 lipca lub do osiągnięcia liczby 150 uczestników.

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top