Sport i rekreacja

Wyścig Solidarności powraca do Jaworzna!

Po kilku latach przerwy do Jaworzna powraca jeden z największych wyścigów kolarskich w Polsce. Już w piątek na rynku finiszować będą uczestnicy XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie 10. Mini Wyścig „Solidarności”.

To będzie prawdziwe kolarskie święto. Jaworznianie kochają rowery – zarówno te amatorskiej, jak i zawodowe i dobrze znają smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Kolarze mają za sobą już trzy pierwsze etapy, które pokazały, że walka o końcową wygraną w tym roku będzie bardzo zacięta. Teraz przed zawodnikami najdłuższy morderczy etap z Nowego Sącza do Jaworzna liczący sobie 197,9 km. Etap rozpocznie się w piątek o godz. 13.45. Już dwa kilometry po starcie ostrym zawodnicy powalczą na górskiej premii w Wysokiem, a potem w Zamieściu i Kobielniku. Potem przed nimi dwa lotne finisze w Skawinie i Libiążu. Kolarze ok. godz. 18.00 wjadą do Jaworzna od strony Chełmka i będą kierować się do mety zlokalizowanej na jaworznickim Rynku. Wcześniej od godziny 17:00 na rynku rozgrywane będą zawody dla dzieci w ramach 10. Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”.

W związku z przejazdem kolarzy można spodziewać się utrudnień w ruchu w mieście. Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną czasowo, częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej i Narutowicza.

W godzinach od 18.00 do 19.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym na trasie przejazdu kolarzy, drogach krzyżujących się z nim oraz w komunikacji miejskiej na trasie peletonu, tj. ulicach: Dąb – Wygoda – Sulińskiego – Chopina – Piaskowa – Moniuszki – Kolejowa – Grunwaldzka – Pocztowa – Słowackiego – Obrońców Poczty Gdańskiej – Podwale – 11 Listopada – Grunwaldzka – Pocztowa – Rynek (meta).

Pierwsze ograniczenia w ruchu w Centrum będą wprowadzone nad ranem 6 lipca (piątek). Od godz. 5:00 do ok. 20:00 będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu i parkowania na ul. Pocztowej oraz Narutowicza (na tej ulicy zamknięte zostaną również parkingi przy Muzeum i budynku po banku ING). Od godz. 6:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu i parkowania ul. Narutowicza od ul. Zagłoby w kierunku ul. Pocztowej (akceptowalny będzie dojazd mieszkańców do posesji, parkowanie na posesji z wyłączeniem godzin parkowania autokarów, pojazdów technicznych), całość utrudnień na tych odcinkach powinna potrwać do godziny 20:00. Ponadto od godziny 9:00 do 23:00 nastąpi zamknięcie Rynku. PKM Jaworzno informuje także o czasowych zmianach rozkładów i tras autobusów w centrum miasta. Warto zapoznać się z wszystkimi zmianami na stronach internetowych jaworznickiego przewoźnika.

Najnowsze

To Top