Bezpieczeństwo

Policjanci uratowali tonącego

Przecenianie swoich umiejętności pływackich i brak zdrowego rozsądku mogło skończyć się tragicznie dla mężczyzny, który chciał przepłynąć zalew Sosina. 21-latek próbował swoich sił, jednak w pewnym momencie wpadł w panikę i zaczął tonąć. Wyczerpanego mężczyznę wyciągnięto z wody i przekazano pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze prawdopodobnie uratowali mu życie.

Wczoraj wspólny patrol wodny policji i straży miejskiej, jak co dzień pełnił służbę na zalewie Sosina. Około godziny 14.00 mundurowi zauważyli na środku zalewu mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i nie miał sił na dopłynięcie do brzegu. Policjanci natychmiast ruszyli mu z pomocą. Mężczyzna został wyciągnięty z wody na pokład łodzi, gdzie udzielono mu pomocy przedmedycznej. Jak się okazało, 21-latek chciał przepłynąć Sosinę z jednego brzegu na drugi, ale opadł z sił i zaczął się topić. Na szczęście mundurowi zapobiegli tragedii i przetransportowali pływaka na brzeg, przekazując go wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. Na brzegu okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego jest pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Na szczęście szybka i sprawna akcja ratownicza zakończyła się wyciągnięciem z wody. W tym przypadku pomoc przyszła na czas…

Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Często korzystamy z kąpieli, czy też sprzętu pływającego. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top