Z miasta

Szlakiem Bartka Cieszyńskiego

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza do udziału w wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego”.

Zmarły niespodziewanie przed dwoma laty Bartłomiej Cieszyński – były grotołaz, historyk, kustosza Muzeum Miasta Jaworzna, ale przede wszystkim wspaniały człowiek, miłośnik przyrody, za szczególne miejsce do jej kontemplacji, wybrał Dolinę Będkowską oraz jej okolice.

– Chcielibyśmy w imieniu Bartka zaprosić wszystkich na drugą edycję wycieczki krajoznawczo-przyrodniczej „Szlakiem Bartka”. Tym razem udamy się do Doliny Bolechowickiej oraz Doliny Kobylańskiej. Będzie to podróż w czasie, pełna wspomnień, ale także spotkanie z teraźniejszością, spotkanie z samym sobą, w obliczu tego co piękne ale i niebezpieczne, czyli z przyrodą – zapowiadają organizatorzy.

Jednodniowa wycieczka „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego” w towarzystwie przewodnika, odbędzie się 2 września 2018 roku (niedziela). Godzina wyjazdu – 09:00 (z parkingu przy Muzeum Miasta Jaworzna). Planowany powrót koło godziny 20:00. W ramach wycieczki zobaczymy m.in. „Jaskinię Wierzchowską Górną”. Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński.

Wycieczka organizowana jest bezpłatnie (przejazd, ubezpieczenie), jedyny koszt, to bilet wejścia do jaskini – 15 zł (kwota uiszczona podczas zapisu). Ilość miejsc ograniczona (48 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: 728 883 473. Zapisy przyjmuje Pani Klementyna Śliz (klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl).

W przypadku pytań związanych z organizacją wycieczki prosimy o kontakt z Panem Tadeuszem Boratyńskim: 603 309 545, tadeusz.boratynski@interia.pl

Na wycieczkę zaprasza Dyrektor wraz z pracownikami Muzeum Miasta Jaworzna, rodziną i przyjaciółmi Bartka.

Najnowsze

To Top