Sport i rekreacja

Łukasz Jagoda trenerem Szczakowianki

Zarząd Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka zdecydował o zmianie w sztabie szkoleniowym. Pierwszym trenerem drużyny został Łukasz Jagoda, który na tym stanowisku zastąpił Szymona Stawowego.

Zarząd Szczakowianki po dokonaniu analizy minionego półrocza zdecydował o konieczności zmiany na stanowisku trenera. Działacze podziękowali za współpracę Szymonowi Stawowemu. Dotychczasowy szkoleniowiec poprowadził zespół w 15 ligowych meczach, a po jego wodzą Jaworzniccy Drwale zaliczyli 4 zwycięstwa, 5 remisów i 6 porażek. Po zakończeniu sezonu Szczakowianka zajęła 14. miejsce w I grupie Haiz IV ligi. Już po sezonie okazało się, taka pozycja dała zespołowi nadzieję na utrzymanie i grę w barażach z Kuźnią Ustroń, które zaplanowano na początek sierpnia. -Trenerowi Stawowemu dziękujemy za pracę na rzecz klubu i życzymy wszystkiego dobrego zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – mówią działacze Szczakowianki.

Do baraży i kolejnego sezonu zespół przygotowywać będzie już nowy szkoleniowiec. Działacze Szczakowianki zdecydowali się powierzyć to zadanie Łukaszowi Jagodzie. Niespełna 43-letni trener w przeszłości jako piłkarz grywał na pozycji napastnika m.in. w Górniku Libiąż i MKS-ie Trzebinia. Jako szkoleniowiec ma już doświadczenia z IV ligi a w przeszłości prowadził kilka klubów z różnych lig. W ostatnich latach związany był m.in. z KS-em Chełmek, poza tym prowadził też IV-ligową Sosnowiankę Stanisław Dolny a także MKS Lędziny.

W czwartek nowy trener Szczakowianki spotkał się w siedzibie klubu z piłkarzami i poprowadził pierwszy trening. Biało-Czerwoni rozpoczynają intensywne przygotowania do baraży i nowego sezonu. Zespół planuje rozegrać kilka meczy kontrolnych a podczas zajęć testowani będą nowi gracze, którzy mogliby latem wzmocnić drużynę i podnieść poziom sportowy. Przed szkoleniowcem Jaworznickich Drwali trudne zadanie – do baraży zostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Niezależnie od wyniku baraży Łukasz Jagoda poprowadzi Szczakowiankę w nowym sezonie.

Serdecznie witamy nowego trenera w klubie i życzymy samych sukcesów!

Najnowsze

To Top