Z miasta

JBO 2019: Projekty po weryfikacji formalnej

Zakończyła się formalna ocena wniosków. Komisje zweryfikowały 66 propozycji mieszkańców – 16 do budżetu ogólnomiejskiego i 50 do budżetu dzielnicowego. Na etapie oceny formalnej odrzucono 4 propozycje, które nie spełniły wymagań formalnych. Do oceny merytorycznej przekazane zostaną łącznie 62 wnioski.

Przed nami drugi etap weryfikacji, teraz pracę rozpoczną Wydziały merytoryczne UM i jednostki podległe gminie, które skontrolują m.in. zgodność zadań z definicją zadania publicznego oraz własność terenów, na których zaplanowane są poszczególne przedsięwzięcia wraz z kosztorysami tych projektów.

Weryfikacja merytoryczna zgodnie z harmonogramem potrwa do końca sierpnia. We wrześniu poznamy ostateczną liczbę zadań poddanych pod głosowanie w VI edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

JBO 2019 – WYKAZ WNIOSKÓW SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA FORMALNE

BUDŻET OGÓLNOMIEJSKI

1) Grażyna Bogacz-Sokół, Marcin Tosza „Wieża widokowa z miejscami lęgowymi dla ptaków (jerzyków)”

2) Janusz Bryła „Budowa parkingu. Wykonanie drogi dojazdowej od strony Bursztynowego Wzgórza. Plac do parkowania 100mx20m, oświetlenie parkingu. Uzupełnienie obiektów. Budowa placu z torami do jazdy na rowerze dla dzieci i młodzieży przy Kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Gigant”

3) Sebastian Ciągwa, Magdalena Cieżak-Rauszer „Kreatywne dziecko – zajęcia z robotyki dla dzieci”

4) Łukasz Curyło, Sebastian Pycia, Renata Gacek, Marek Migas, Dawid Domagalski, Nikodem Motyka, Janusz Papuga, Dawid Litka, Marek Długopolski, Maria Kramarczyk, Łukasz Zaroda „Strefa aktywności rodzinnej – Równa Górka”

5) Maria Dziedzic, Zofia Słaboń „Budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Jaworowej od skrzyżowania z ulicą Jana III Sobieskiego do początku zabudowań”

6) Zbigniew Gierek „Budowa pasa drogowego tzw. prawoskręt na ul. Szczakowskiej w kierunku Osiedla Stałego na skrzyżowaniu ul. Szczakowskiej z ul. Grunwaldzką”

7) Józef Kwiatkowski, Małgorzata Kosińska-Szafran, Jadwiga Jakóbik „Wymiana stalowej ślusarki drzwiowej wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 4”

8) Łukasz Przebindowski, Anna Korlacka, Katarzyna Wylężek, Piotr Kuciel „Budowa dwóch boisk treningowych przy ul. Makowej 1 w Jaworznie”

9) Bernadetta Siostrzonek, Urszula Zalewska, Leszek Siostrzonek „Jadłodzielnia – miejsce do dzielenia się jedzeniem (foodsharing)”

10) Maciej Stanek, Monika Włodarczyk-Raczek, Jadwiga Grzybek, Maria Materla „Rozbudowa ogrodu sensorycznego w Geosferze”

11) Dorian Walczyk „Zdrowe stopy-zdrowy kręgosłup”

12) Przemysław Wirski „Jaworznicki Park Sportowy”

13) Leszek Żurek, Wiesław Koralik, Jerzy Ryba, Dawid Bąba, Sławomir Sobolewski „Boisko ORLIK -Górnik w Jaworznie”

BUDŻET LOKALNY

OBSZAR NR 1 – AZOT, STARA HUTA

1) Jarosław Ciszek, Tadeusz Mistarz, Janusz Papuga „Budowa mini boiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową na osiedlu Sobieski-Górka”

2) Józef Kwiatkowski, Małgorzata Kosińska-Szafran, Jadwiga Jakóbik „Rekultywacja boiska trawiastego o wymiarach 25x40m przy Szkole Podstawowej nr 4”

OBSZAR NR 2 – BORY

1) Jolanta Rośko, Marzena Karwat, Agata Orzeł, Anna Szymanek, Daniel Liszka „Wykonanie boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Jaworznie – Bory”

2) Bernadeta Siostrzonek, Leszek Siostrzonek, Piotr Bień, Paweł Bańkowski „Centrum integracji lokalnej w dzielnicy Bory w Jaworznie”

OBSZAR NR 3 – BYCZYNA, CEZARÓWKA DOLNA

1) Daria Dwornicka, Grzegorz Radko, Aleksandra Kula-Krowiak, Nina Przybyszewska, Ewa Wieczorek „Budowa zadaszonej trybuny stałej z siedziskami plastikowymi na boisku Ludowego Klubu Sportowego ZGODA BYCZYNA – Jaworzno, ul. Makowa 1”

2) Anna Gontarz, Anna Lichota „Zakup zestawu nagłaśniającego dla dzielnicy Byczyna i Cezarówka”

3) Anna Lichota, Anna Gontarz, Zdzisław Koźmin, Katarzyna Maj, Katarzyna Czopik „Modernizacja przystanku autobusowego BYCZYNA polegająca na montażu podświetlanych wiat, tablicy informacji pasażerskiej, a także monitorowanej wiaty ze stojakami na rowery”
4) Alicja Staszewska, Ewa Duda, Anna Messaoudi, Miłosz Ciołczyk „Dziedziniec – miejscem odpoczynku dla mieszkańców”

OBSZAR NR 4 – CEZARÓWKA GÓRNA, JEZIORKI, KOŹMIN, WILKOSZYN

1) Mariusz Burczy „Strefa rekreacji i rowerowego odpoczynku w dzielnicy”

OBSZAR NR 5 – CIĘŻKOWICE

1) Natasza Chochorowska, Anna Hassa, Mirosław Pieczara, Joanna Siemek-Dzięburska, Małgorzata Kocot „Zakup trzech trybunek sportowych – zsuwanych teleskopowo z siedziskami plastikowymi, podestu scenicznego, ławeczek, parawanów harmonijkowych oraz zestawu do profesjonalnego nagłośnienia różnorodnych wydarzeń scenicznych dla dzielnicy Ciężkowice”

2) Szymon Pieczka, Janusz Ciołczyk, Janusz Pieczara, Marcin Pstraś, Piotr Żabicki „Centrum sportowe – boisko dla każdego”

OBSZAR NR 6 – DĄBROWA NARODOWA

1) Paweł Cichoń, Karol Jaromin, Jakub Siński, Jakub Staszczyk, Kowalski Mariusz, Nikodem Motyka „Boiska wielofunkcyjne w SP 8 – etap III – siłownia zewnętrzna i plac do street workout’u”

2) Dorota Guja, Wiktoria Hendel, Marek Szuler, Krzysztof Lehnort „Centrum sportowe w Szkole Podstawowej nr 8 – bieżnia lekkoatletyczna, modernizacja i budowa skoku w dal oraz montaż ławek i koszy na śmieci”

OBSZAR NR 7 – DŁUGOSZYN

1) Jerzy Nieużyła, Jarosław Sawiak „Wydawnictwo albumowe, tytuł roboczy: „Długoszyn – historia ilustrowana fotografiami”

2) Grzegorz Piętak, Jolanta Panek-Kozioł „Modernizacja chodnika wzdłuż ul. Chropaczówka od Zespołu SzkolnoPrzedszkolnego nr 2 w kierunku rynku w dzielnicy Długoszyn”

3) Danuta Żak, Bogdan Żak, Jerzy Nieużyła „Siłownia plenerowa przy ul. Prostej w dzielnicy Długoszyn”

OBSZAR NR 8 – DOBRA, PIECZYSKA

1) Wacław Cudak „Rozbudowa siłowni pod chmurką, która urozmaici jeszcze bardziej aktywność fizyczną dorosłych i młodzieży przy skrzyżowaniu ul. Chocimskiej i Poniatowskiego”

2) Bożena Partyka, Agnieszka Rataj „Zaadaptowanie placu przy Szkole Podstawowej nr 11 poprzez rozbudowę strefy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży dzielnicy Pieczyska (etap I)”

OBSZAR NR 9 – GIGANT, LEOPOLD

1) Janusz Bryła „Doprowadzenie instalacji wodnej do istniejącego boiska do piłki możnej w celu zraszania murawy w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Gigant”

2) Mieczysław Długosz, Mateusz Wrona, Wojciech Korduszewski, Tomasz Sędor „Budowa podwyższonego skrzyżowania zwalniającego przez położenie nakładki asfaltowej z przebudową studzienek odwadniających i namalowaniem pasów przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Bursztynową i ul. Marmurową”

OBSZAR NR 10 – GÓRA PIASKU

1) Agnieszka Kuśnierczyk „Wyposażenie ogrodu w sprzęty do aktywnej rekreacji”

2) Elżbieta Nieużyła, Maria Królikowska „Kultywowanie folkloru poprzez zakup strojów krakowskich dla zespołu śpiewaczego SZCZAKOWIANKI”

OBSZAR 11 – JELEŃ

1) Renata Chmielewska „Renowacja parku i zegara słonecznego przy ul. Celników”

2) Angelika Ligas, Janusz Papuga „Mini boisko sportowe – wielofunkcyjne boisko o wymiarach 12x20m z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową”

OBSZAR 12 – ŁUBOWIEC

1) Marzena Czarny, Kacper Zborowski „Impreza integracyjna w osiedlu Łubowiec”

2) Kacper Zborowski, Marzena Czarny „Parking osiedlowy – zorganizowanie miejsc parkingowych w pobliżu domu działkowca Jaśmin”

OBSZAR 13 – NIEDZIELISKA

1) Mirosław Michalik, Jan Michalik „Realne podniesienie bezpieczeństwa pieszych, poruszających się wzdłuż ulicy Szczakowskiej, poprzez remont chodnika oraz montaż progów zwalniających”

2) Stanisława Wirska „Tereny rekreacyjne i sportowe przy Szkole Podstawowej nr 3″

OBSZAR 14 – OSIEDLE STAŁE, REJON ELEKTROWNI

1) Michał Goryczka, Nikodem Motyka „Kalinowa Sports Center”

2) Barbara Ziętek „EKO oświetlenie i monitoring terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 17″

OBSZAR 15 – PAŃSKA GÓRA, SKAŁKA

1) Sebastian Pycia, Waldemar Sarlej, Przemysław Czech „Piknik integracyjny Skałka-Pańska Góra”

2) Waldemar Sarlej, Przemysław Czech, Sebastian Pycia „Plac zabaw, rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i seniorów”

OBSZAR 16 – PECHNIK, PODWALE, WARPIE

1) Jadwiga Biśta, Grażyna Nowak, Franciszka Halik „Siłownia pod chmurką wraz ze strefą relaksu

dla dzieci i dorosłych zlokalizowana przy ul. Św. Wojciecha na Warpiu”

2) Bolesław Borowski „Budowa ciągu pieszego umożliwiającego wejście do Szkoły Podstawowej nr 16 od ulicy 3 Maja”

3) Stanisław Jacher, Dawid Domagalski „Bezpieczny maluch – wymiana ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaworznie”

4) Olga Kilian, Paweł KIlian, Sebastian Pycia „Plac zabaw przy ul. 11 Listopada”

5) Wiktor Kornaś „Renowacja i montaż dodatkowych latarni i kamer na placu zabaw przy ul. 3 Maja”

6) Ewa Zuber, Jadwiga Szwed „Małe, nowoczesne boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 6”

OBSZAR 17 – PODŁĘŻE

1) Antoni Pietrewicz, Łukasz Jamrozik „Centrum formy i kondycji w dzielnicy Podłęże – budowa siłowni plenerowej wraz z zabudową stołu do tenisa stołowego”

2) Anna Sotwin, Jadwiga Grzybek „Strefa relaksu – górka manhattan Podłęże”

3) Marta Szywała, Nikodem Motyka „Strefa rekreacji przy blokach Piłsudskiego 42, 44, Towarowa 69, 77 na osiedlu Podłęże”

OBSZAR 18 – PSZCZELNIK

1) Mateusz Wrona, Tomasz Sędor, Mieczysław Długosz „Doposażenie placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Jarzębinowej i Wrzosowej”

2) Mateusz Wrona, Tomasz Sędor, Mieczysław Długosz „Miejsca postojowe przy ul. Wrzosowej i placu zabaw”

OBSZAR 19 – SZCZAKOWA

1) Urszula Szczerbina, Katarzyna Łapińska „Zagospodarowanie otoczenia Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie poprzez stworzenie strefy przedszkolaka i mini parku doświadczeń”

2) Stanisław Zdebski, Bogusław Lech, Janusz Bożek „Budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej z zapleczem na terenie OWR Sosina”

OBSZAR 20 – ŚRÓDMIEŚCIE

1) Sebastian Ciągwa, Tomasz Sędor „Park osiedlowy-miejsce spotkań przy grilu”

2) Dawid Domagalski, Maciej Stanek „Psi skwer „HAU HAU” – ogrodzony wybieg dla psów z torem przeszkód”

3) Tomasz Sędor, Mateusz Wrona, Sebastian Ciągwa, Wojciech Korduszewski, Mieczysław Długosz „Centrum Sportowe Dzielnicy przy Szkole Podstawowej nr 1 – rozbudowa placu zabaw (huśtawki, wiata, stoły do ping-ponga, ławki, piaskownica)”

4) Weronika Sury „Wybieg dla psów”

Źródło: jbo.jaworzno.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top