Sport i rekreacja

Sukcesy młodej Ciężkowianki

Miniony sezon piłkarski był udany dla drużyn LKS „Ciężkowianka” uczestniczących w rozgrywkach pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Seniorzy szkoleni przez trenera Wojciecha Tomasiewicza uplasowali się na 4. miejscu w rozgrywkach chrzanowskiej klasy „A”. Jeszcze lepiej spisały się drużyny młodzieżowe. Wicemistrzami III ligi Okręgowej zostali juniorzy starsi trenowani przez Andrzeja Majkę. Z kolei trampkarze i młodzicy wywalczyli wicemistrzostwo Podokręgu Chrzanów w swoich klasach rozgrywkowych,

W dniach od 22 do 24 czerwca 2018 roku 15 zawodników drużyny orlików LKS „Ciężkowianka” Jaworzno z rocznika 2008 uczestniczyło w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Ustroń Cup’2018” rozegranym na nowo powstałym kompleksie sportowym LKS „Kuźnia” Ustroń. Opiekę szkoleniową nad młodymi adeptami ciężkowickiej piłki sprawowali trenerzy Szymon Pieczka oraz Paweł Bulga.. Na starcie stanęło 36 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych roczniki 2008 oraz 2006. Sportowa rywalizacja na boisku odbywała się przy pięknej słonecznej pogodzie. Zanim rozpoczęły się mecze turniejowe odbyła się część konkursowa obejmująca żonglerkę, slalom z piłką, sam na sam oraz konkurs na króla karnych. Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. W ciągu trzech dni młodzi jaworznianie rozegrali 12 spotkań. W pierwszym dniu w eliminacjach do Ligi Mistrzów „Ciężkowianka” doznała 5 porażek z Legią Warszawa, Żywiecką Akademią PN, Podbeskidziem Bielsko Biała, LKS Iskra Pszczyna i KS Kuźnia Ustroń oraz zremisowała 2-2 z LKS Puszcza Niepołomice, która ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej Ligi Mistrzów. W rozegranych w następnym dniu meczach poszło zawodnikom z Jaworzna lepiej, gdyż po wygranych z Górnikiem Radlin 3-2, Akademią Piłkarską Team Gliwice 2-1, Iskrą Pszczyna 3-2, Kuźnią II Ustroń 9-3 oraz remisach Orłem Moszczenica 1-1 i Kuźnią Ustroń 1-1 zwyciężyli ostatecznie w rozgrywkach Ligi Europy. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary i medale. Wielkie słowa uznania należą się organizatorom KS Kuźnia Ustroń za wzorowe przygotowanie imprezy. Przedsięwzięcie było dofinansowane w zakresie transportu z budżetu Gminy Miasta Jaworzno.

Z kolei w dniach 25 – 29 czerwca drużyny trampkarzy i młodzików LKS Ciężkowianki Jaworzno wzięły udział w zorganizowanym przez Almar-Sport prestiżowym turnieju Tatry Cup’2018 w Zakopanem. W pierwszym dniu trampkarze rozpoczęli rywalizację od wysokiego zwycięstwa z Wielmożanką Wielmoża 7:0, następnie po bardzo dobrym meczu wygrali ze Spójnią Zebrzydowice- która zajęła II miejsce w całym turnieju 5:1. Ostatnie spotkanie to niestety porażka 1:3 z Pogonią Moglino. Dzień później podopieczni Tomasza Majki pokonali 3:1 GKS Kłobudy oraz 1:0 Czarnovię Czarny. W meczu tym Marek Chmiel strzelił zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie meczu. W półfinałach pierwszy mecz przyniósł wygraną ze Spartą Kazimierzą Wielką 2:0. Kolejne spotkanie to prawdziwy rollercoaster ponownie z Pogonią Mogilno. Młoda „Ciężkowianka” do przerwy przegrywała już 0:2 , następnie 1:3, by na dwie minuty do końca wyrównać na 3:3, stracić bramkę na 3:4 i w ostatnich sekundach ponownie wynik uratował Marek Chmiel ustalając końcowy rezultat na 4:4. Niestety mimo ambitnej postawy w ostatnim spotkaniu z SMS Łódź ciężkowicki team przegrywa 1:2 i kończy turniej na wysokim 6. miejscu. Druga drużyna młodzików uplasowała się ostatecznie na 11. miejscu w całym turnieju. Kadrę podczas zawodów tworzyli: Glimos, Sawicki, Patyk – Chmiel, Wójcik, Proksa, Cieśla, Machejek, Stępień, Kucharski, Gulak, Kominiak, Wontor, Wrona, Szalek, Trzaska, Trzaska, Bartyzel, Pawełek, Nalepka, Feluś. Udział w turnieju był dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Śladami biało-czerwonych”.

Najnowsze

To Top