Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W ubiegłym tygodniu mieliśmy w Jaworznie wysyp interwencji „rodzinnych” – prawdziwą plagę szaleństwa skrywanego w czterech ścianach domów. Głowy rodzin wszczynały awantury i w pijanym szale groziły śmiercią swoim najbliższym. W jednym z domów przy ul. Kalinowej w ruch poszła nawet siekiera. Ile podobnego rodzaju dramatów rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami i bez interwencji policji? Wydaje się, że to, co widzimy w policyjnych raportach stanowi tylko wierzchołek góry lodowej.

Poniedziałek, 9 lipca
W nocy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Podwale. Na miejscu okazało się, że 46-letni mężczyzna wszczął awanturę z domownikami i uderzył swojego syna. Ponadto, sprawca awantury groził synowi pozbawieniem życia. Pijany mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Wtorek, 10 lipca
Nieznany sprawca w jednym ze sklepów na Osiedlu Stałym, wykorzystał chwilę nieuwagi 35-letniego mieszkańca Jaworzna i skradł mu telefon komórkowy marki Hammer Energy. Zgłaszający straty oszacował na blisko 700 złotych.

Środa, 11 lipca
Wieczorem dyżurny policji został poinformowany, że z terenu posesji przy ulicy Jeleńskiej nieznany sprawca skradł kilkadziesiąt paczek płytek ściennych i podłogowych. 44-letni właściciel posesji starty oszacował na 1 tys. złotych.

Policjanci prewencji zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania kobiety. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Czwartek, 12 lipca
Przed południem w trakcie interwencji domowej przy ulicy Klonowej, policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który groził siekierą 29-letniemu synowi. Pijany sprawca został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 13 lipca
Policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który posiadał w swoim samochodzie nielegalne wyroby tytoniowe. Śledczy zabezpieczyli ponad 600 paczek papierosów oraz 14 worków tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Sprawca naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie około 20 tys. złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 14 lipca
Przed południem patrol policji został wezwany do jednego ze sklepów przy ulicy Olszewskiego, gdzie pracownik ochrony zatrzymał złodzieja. Na miejscu okazało się, że 24-letni mieszkaniec Sosnowca skradł artykuły spożywcze i chemiczne na ponad 500 złotych. Skradzione produkty wróciły na swoje miejsce, a złodziej trafił do komendy.

Niedziela, 15 lipca
57-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że nieznany sprawca włamał się do jednej z altanek na terenie ogródków działkowych przy ulicy Kamińskiego. Sprawca wyważył okno domku i po wejściu do środka skradł rower górski oraz zestaw kluczy nasadowych. Straty w tym przypadku zostały określone na 400 złotych.

Najnowsze

To Top